کد خبر: 58943 A

حسین کیانی از حدود دو سال قبل اعلام آمادگی کرده بود که تئاتری راجع به پروین اعتصامی را روی صحنه ببرد اما موانعی که وجود داشت باعث شد او چندی قبل طی نامه‌ای از تئاتر خداحافظی کند. این موضوع مورد اعتراض مجید رحمتی قرار گرفته است.

ایران آرت: مجید رحمتی با اشاره به آمادگی برای اجرای یک نمایش کارگاهی و آزمایشگاهی، از موانعی که منجر به انصراف نمایش "پروین" حسین کیانی از اجرای عمومی شده است، انتقاد کرد.

مجید رحمتی بازیگر و کارگردان تئاتر درباره تازه‌ترین فعالیت‌هایش به خبرنگار مهر گفت: این روزها مشغول بازی در سریال "طلاق" به کارگردانی ابوالقاسم طالبی هستم. به عنوان بازیگر در نمایش "چندسال پیش" به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج نیز حضور دارم که قرار است تیر ماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برود.

وی افزود: همچنین از سال گذشته با هنرجویان بازیگری کارگاهی به نام "اشغال فضا در روایتگری" داشتم که قرار بر این بود در نهایت این کارگاه به یک اجرای عمومی تبدیل شود. صحبت‌هایی با مجموعه تئاترشهر شده است که البته هنوز قطعی نیست اما در صورت تایید تصمیم دارم نمایشی کارگاهی - آزمایشگاهی با تکیه بر مفهوم کلاس یعنی "اشغال فضا در روایتگری" به صحنه ببرم.

0VS6oInQ8x3Z

بازیگر "کریملوژی" درباره همکاری ناتمامش با حسین کیانی توضیح داد: قرار بر این بود که در نمایش "پروین" با حسین کیانی همکاری داشته باشم که متاسفانه آقای کیانی از اجرای نمایش انصراف داد. آیا مسئولان و مدیران تئاتر و یا هیات مدیره انجمن کارگردانان خانه تئاتر و دیگر دوستان تئاتری این روزها از حال حسین کیانی اطلاع دارند و چرا کسی این سوال را مطرح نمی‌کند که چگونه به جای نمایشی که نوبت اجرا داشته است کار دیگری جایگزین می‌شود. همین اتفاق برای نمایش "برونسی" هم رخ داد و قبل از اجرا سالن نمایش ما را تغییر دادند و نمایشی که قرار بود در تماشاخانه دیگری به صحنه برود، جایگزین ما شد.

وی در پایان تاکید کرد: امثال حسین کیانی که پرچمدار تئاتر دهه ۷۰ بودند و ما با کارهای این هنرمندان بزرگ شدیم، سرمایه‌های تئاتر کشورمان هستند اما باید چنین افرادی خانه نشین شوند و به جای آن شاهد باشیم در سالن‌های خصوصی و پلاتوهایی که حتی به درد تمرین تئاتر هم نمی‌خورد کارهایی اجرا شوند که از لحاظ کیفی بی ارزش هستند.

 

تئاتر نمایش حسین کیانی مجید رحمتی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین