کد خبر: 61199 A

سبا سلیمانی، قسمتی از نمایشنامه‌ای که مرحوم سلیمانی هر سال پنجم ماه صفر (که منسوب به حضرت رقیه است) اجرا می‌کرد را خواند.

ایران آرت: برنامه «جاذبه» در اولین شب میزبان سهیلا جوادی و سبا سلیمانی، همسر و دختر مرحوم علی سلیمانی بود. علی سلیمانی یک ماه پیش بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

سهیلا جوادی که گریمور، طراح صحنه و مجری است در ابتدای صحبت‌های خود گفت: ما اوایل زندگی هیچ نداشتیم، تلاش کردیم و همه چیز را باهم ساختیم. سختی زیاد داشتیم اما خیلی از آن لذت بردیم. زندگی خوبی داشتیم. 

سپس سبا سلیمانی بیان کرد: نمی‌توانم بگویم از فوت پدرم ناراحت نیستم اما من ۲۲ سال از حضورش لذت بردم؛ از این بابت خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم. پدرم همیشه می‌گفت که من نوجوان درون دارم و این کاملا قابل مشاهده بود. همیشه کنجکاو و فعال بود. همیشه حضورش همراه با شلوغی و نشاط بود. خانه بعد از او خیلی سوت‌وکور شد. 

جوادی با اشاره به این‌که مرحوم سلیمانی، همیشه شاد و به زندگی خوش‌بین بود، بیان کرد: وقتی یک نفر مدام خوشحال است نمی‌توان گفت که هیچ غمی ندارد؛ اما علی، حُسن بزرگی داشت و همیشه می‌گفت از لحظه استفاده کنید و به همه انرژی مثبت بدهید. ما هم تلاش می‌کنیم که مانند او باشیم. علی شور زندگی داشت و آن را به همه انتقال می‌داد همچنین او فوق‌العاده آدم فروتنی بود. 

در ادامه برنامه سبا سلیمانی، قسمتی از نمایشنامه‌ای که مرحوم سلیمانی هر سال پنجم ماه صفر (که منسوب به حضرت رقیه است) اجرا می‌کرد را خواند.

او بعد از اجرای متن گفت: پدرم عاشق اهل بیت (ع) به ویژه امیرالمومنین (ع) و امام حسین (ع) بود و آن‌ها را الگوی خودش قرار داده بود. معتقد بود، همیشه زندگی آن‌طور که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود. خدا بهتر از ما می‌داند که چه چیزی مناسب‌تر است. من بابت مرگ پدرم هم به همین حرف استناد می‌کنم. من و مادرم در این موضوع تسلیم خدا شدیم چون خدا بد بنده‌اش را نمی‌خواهد. با این که پدرم را به خاک سپردیم اما او را همیشه حس می‌کنیم. 

همسر زنده یاد سلیمانی در پایان گفت: علی همیشه دوست داشت شهید شود. بعضی از آدم‌ها شاید به ظاهر شهید نباشند اما من فکر می‌کنم علی شهید است. 

علی سلیمانی سبا سلیمانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین