کد خبر: 62690 A

هواپیما فضای بسته و محدودی دارد ولی فضای سالن‌های تئاتری حجم بالایی دارد. می‌توان در صورت تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن استفاده از ماسک، الکل و مواد ضدعفونی‌کننده، از ظرفیت کامل سالن‌های تئاتر استفاده کرد.

ایران آرت: دبیر شورای سیاست‌گذاری تماشاخانه ایرانشهر با اشاره به استقبال مخاطبان از اجراهای مجموعه تاکید کرد سالن‌های تئاتر ایمنی لازم برای استفاده از ظرفیت کامل را دارند.

حسین مسافرآستانه دبیر شورای سیاست‌گذاری تماشاخانه ایرانشهر درباره وضعیت استقبال مخاطبان تئاتر بعد از بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر از اجراهای این مجموعه، به خبرنگار مهر می‌گوید: هر زمان که تعطیلی‌ها و محدودیت‌های کرونایی برداشته و سالن‌های تئاتر باز شدند ما تصور می‌کردیم که مخاطبان به خاطر نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا و احساس اینکه سالن‌های تئاتر مکان‌هایی پرخطر هستند به تماشای اجراها نمی‌نشینند ولی به دلیل اینکه مخاطبان به ایمنی بالای سالن‌های تئاتر اعتماد کردند، هر بار شاهد حضور مخاطبان در سالن‌های تئاتر بودیم و مخاطبان منتظر بودند که فعالیت‌های تئاتر ادامه‌دار و مستمر باشد. در حال حاضر طبق پروتکل‌های بهداشتی ظرفیت ۵۰درصدی سالن‌های سمندریان و ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر با استقبال مخاطبان از اجراهای مجموعه به صورت کامل استفاده می‌شود.


مسافرآستانه درباره اینکه آیا سالن‌های تئاتر آمادگی استفاده از ظرفیت کامل خود برای میزبانی از مخاطبان را دارند، تصریح کرد: مبنای ما نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است و اگر ستاد این تصمیم را بگیرد سالن‌های تئاتر آمادگی استفاده از کل ظرفیت تماشاگر را دارند. در حال حاضر هواپیماها کل ظرفیت بلیت خود را به فروش می‌رسانند و این در حالی است که هواپیما فضای بسته و محدودی دارد ولی فضای سالن‌های تئاتری حجم بالایی دارد. می‌توان در صورت تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن استفاده از ماسک، الکل و مواد ضدعفونی‌کننده، از ظرفیت کامل سالن‌های تئاتر استفاده کرد.

دبیر شورای سیاست‌گذاری تماشاخانه ایرانشهر درباره اینکه آیا با توجه به استفاده از ۵۰درصد ظرفیت سالن‌های مجموعه، بلیت اجراهای نمایشی با افزایش قیمت همراه بوده یا نه، یادآور شد: اجراهای نمایشی با وجود اینکه با ظرفیت محدود به صحنه می‌روند اما هنرمندان با همین شرایط حداقلی کنار آمده و بهای بلیت نمایش‌ها را افزایش نداده‌اند و اگر محدودیت ۵۰درصدی استفاده از ظرفیت نیز برداشته شود بازهم بهای بلیت اجراها را افزایش نمی‌دهیم.
وی در پایان سخنان خود متذکر شد: اتفاقی که در سیستم هواپیمایی  کشور افتاد برعکس روندی است که در تئاتر طی شده است. در زمینه بهای بلیت نیز وقتی ظرفیت هواپیما محدود شد بهای بلیت افزایش پیدا کرد ولی حالا که از ظرفیت کامل هواپیما استفاده می‌شود باز هم بهای بلیت‌ها بالاست و به نرخ قبلی خود برنگشته است.

حسین مسافر آستانه کرونا در ایران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین