کد خبر: 62711 A

این جایزه سالانه تنها به یک اثر برگزیده منتقدان تئاتر عراق در بخش‌های مختلف تئاتری اهدا می‌شود و به جایزه اسکار عراق شهرت دارد.

ایران آرت: نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر پانتومیم از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ آبان سال جاری در شهر سلیمانیه عراق توسط آکادمی هنرهای زیبایی استان دیاله، مجتمع هنرهای زیبای سلیمانیه و آکادمی شانو با حضور گروه‌های تئاتر پانتومیم از کشورهای اردن ، لیبی، تونس، ایران، گروه تئاتر استان دیاله عراق، گروه تئاتر استان نجف اشرف، گروه تئاتر بابل عراق و همچنین گروه تئاتر سلیمانیه عراق برگزار شد، شاهد درخشش نمایشی از جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش ایلنا، نمایش پانتومیم «شکار» با طراحی، اجرا و کارگردانی هنرمند ایرانی «ساسان قجر» از استان زنجان، مورد توجه ویژه بینندگان، هنرمندان و هیات‌های داواران بخش‌های مختلف جشنواره قرار گرفت و با استقبال فراوان روبرو شد و در خاتمه تندیس سالانه انجمن منتقدان تئاتر عراق به اتفاق آرا به این اثر نمایشی اهدا شد.

این جایزه سالانه تنها به یک اثر برگزیده منتقدان تئاتر عراق در بخش‌های مختلف تئاتری اهدا می‌شود و به جایزه اسکار عراق شهرت دارد.

ضمن اینکه از این هنرمند ایرانی برای حضور در چند جشنواره پانتومیم از کشورهای مختلف دنیا و برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز دعوت به‌عمل آمد.

نمایش پانتومیم ۷ دقیقه‌ای شکار قصه عقابی است که خرگوشی را شکار می‌کند غافل از اینکه مردی شکارچی نیز در پی شکار عقاب است. این نمایش اجراهای متعددی در داخل کشور داشته و پیش از نیز در فستیوال پانتومیم ترکیه روی صحنه رفته است.

عوامل سازنده پانتومیم شکار عبارتند از: طراح، نویسنده، کارگردان و بازیگر: ساسان قجر، مشاور کارگردان: مصطفی محمودی، انتخاب موسیقی و طراح نور: حمید عزتی طراح صحنه: رعنا بهلولی زنجانی، طراح لباس: فاطمه کرمی، امور ارتباطات رسانه‌ای و روابط عمومی: ندا الماسیان طهرانی

در صورت مساعد بودن شرایط اجرا، به زودی تور سراسری داخلی اجرای پانتومیم شکار در ۱۵ استان کشورمان آغاز خواهد شد.

 

عراق کرونا شکار ساسان قجر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین