کد خبر: 62363 A

آکی امروزه یک باغ وحش کامل از حیوانات مختلف سنگی درست کرده از حیوانات خانگی چون سگ و گربه گرفته تا حیواناتی چون گوریل و یوزپلنگ، هر سوژه به گونه ای کشیده شده که با خطوط طبیعی موجود روی سنگ‌ها تطبیق داشته باشد.

ایران آرت: یک هنرمند ژاپنی سنگ‌هایی را که از طبیعت جمع کرده، به مجسمه‌هایی کوچک و شبه واقعی از حیوانات مختلف تبدیل می‌کند.

به گزارش ایرنا، جمع کردن سنگ از سرگرمی‌های محبوب آکی ناکاتا (Akie Nakata) در دوران کودکی بود تا این که این هنرمند ژاپنی سرانجام در سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت روی سنگ‌ها نقاشی بکشد. ماجرا از آنجا شروع شد که آکی به سنگی برخورد که به نظرش درست شبیه به یک خرگوش بود و تصمیم گرفت به کمک هنر به ایده‌اش جامه عمل بپوشاند.

وی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی مای مادرن مت (My Modern Met) گفت: سنگها نیات و مقاصد خود را دارند و من چیزی را میکشم که در آنها می‌بینم.

آکی امروزه یک باغ وحش کامل از حیوانات مختلف سنگی درست کرده و هر روز مجسمه جدیدی می‌سازد. از حیوانات خانگی چون سگ و گربه گرفته تا حیواناتی چون گوریل و یوزپلنگ، هر سوژه به گونه ای کشیده شده که با خطوط طبیعی موجود روی سنگ‌ها تطبیق داشته باشد.

این هنرمند ژاپنی پس از آن که در مورد نوع حیوان تصمیم گرفت، از رنگ اکریلیک برای پیاده کردن طرح مورد نظر خود روی هر سنگ استفاده می‌کند. چشم ها، خز، پرها، بینی و سبیل حیوانات با جزییات فراوان روی این مجسمه‌ها به تصویر کشیده می شود. آکی می‌گوید زمانی کار را تمام شده می‌داند که حیات را در حیوان کشیده شده حس کند. در ادامه برخی از کارهای این هنرمند خلاق را مشاهده می‌کنید:

 

هنرمند ژاپنی آکی ناکاتا مجسمه های سنگی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین