کد خبر: 53413 A

در حراج پیشِ روی "هنر قرن بیستم خاورمیانه" ساتبیز آثاری از هفت هنرمند ایرانی عرضه می شود.

ایران آرت: حراج "هنر قرن بیستم خاورمیانه" ساتبیز  هفته آینده برگزار می شود و در جریان آن آثاری از صادق تبریزی، سهراب سپهری، مسعود عربشاهی، بهمن محصص، فرامرز پیلارام، حسن قائمی و فریدون رحیمی آسا عرضه خواهد شد.

در جریان این حراج، تابلو نقاشی "لیلی و مجنون" ـ اثر صادق تبریزی ـ از پیشگامان مکتب سقاخانه به فروش گذاشته می‌شود. این اثر که کمتر دیده شده، سال ۱۳۳۸ خلق شده و قیمتی تخمینی بین ۳ تا ۴ هزار پوند برای آن در نظر گرفته شده است.

صادق تبریزی پاییز سال ۹۶ در سن ۷۹ سالگی در لندن درگذشت.

به گزارش ایسنا همچنین اثر بهمن محصص که Personaggio I نام دارد، سال ۱۹۶۸ میلادی کشیده شده و قیمت تخمینی این تابلو چیزی بین ۷۰ تا ۹۰ هزار پوند برآورد می‌شود.

اثری دیده نشده از «پیکاسوی ایران» زیر چکش حراج

اثر بی‌عنوان پیلارام هم که با استفاده از رنگ متالیک، جوهر، مداد و گواش روی کاغذ کشیده شده بین ۶۰ تا ۸۰ هزار پوند برآورد قیمت شده است.

در حراج "هنر قرن بیستم خاورمیانهِ" ساتبیز که به دلیل شیوع ویروس کرونا از ۲۰ تا ۲۷ اکتبر (۲۹ مهر تا ۶ آبان) به صورت آنلاین برگزار می‌شود، بیش از ۱۰۰ اثر از هنرمندان مطرح منطقه به فروش گذاشته می‌شود.


لیلی و مجنون صادق تبریزی
 

حراج پیشین ساتبیز که از ۲۷ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰ (۸ تا ۱۲ فروردین ۹۹) به دلیل شیوع ویروس کرونا در لندن به صورت آنلاین برگزار شد، فروشی بیش از ۲ میلیون پوند را ثبت کرد.

بهمن محصص حراجی ساتبیز صادق تبریزی هنر مدرن هنر قرن بیستم خاورمیانه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین