کد خبر: 58683 A

مارک ایبنهوخ که کوین اسپیسی را به آزار جنسی متهم کرده و نیز پل شریدر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان مشهور آمریکایی به خبر بازگشت اسپیسی به دنیای بازیگری واکنش نشان دادند.

ایران آرت: پیوستن کوین اسپیسی به اولین فیلمش پس از مطرح شدن اتهامات آزار جنسی در سال ۲۰۱۷ در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت. اسپیسی قرار است در فیلم "مردی که خدا را طراحی کرد" به کارگردانی "فرانکو نرو" نقش بازرس یک پرونده آزار جنسی را بازی کند. نرو و همسرش "ونسا ردگریو" در این فیلم نقشی نیز بازی خواهند کرد.

"لویی نرو" تهیه‌کننده فیلم نیز در مصاحبه با سی‌ان‌ان از انتخاب اسپیسی حمایت کرده و می‌گوید معتقد است که اتهامات "نادرست" بوده‌اند: "او را انتخاب کردم چون بازیگر بزرگی است."

"فرانکو نرو" اظهارات مشابهی در مورد انتخاب اسپیسی داشته و می‌گوید: "بسیار خوشحالم که کوین موافقت کرد در این فیلم بازی کند. او را بازیگر بزرگی می‌دانم و مشتاقم که فیلم را شروع کنیم." انتظار می‌رود اسپیسی نقش کوتاهی در "مردی که خدا را طراحی کرد" داشته باشد چرا که نرو نقش اول فیلم را بازی می‌کند.

"مارک ایبنهوخ" بازیگری که اسپیسی را به آزار جنسی در حین فیلمبرداری "شیوع" متهم کرده بود، از اضافه شدن اسپیسی به فیلم نرو انتقاد کرده و در مصاحبه با تی‌ام‌زی این انتخاب را "گستاخانه، غیرمسئولانه و بی‌معنی" خوانده است.

گزینش اسپیسی موجب شد که "پل شریدر" نویسنده و کارگردان باسابقه نیز در فیسبوک واکنش نشان دهد و بنویسد: "تقریباً وقتش رسیده. اگر گناهکار است، حبسش کنید. اگر نیست، اجازه دهید بازی کند. هنرمندان بزرگ زیادی انسان‌های بدی بوده‌اند." شریدر در سال ۲۰۱۸ به اسپیسی پیشنهاد بازی داده بود.

به گزارش 30نما، شریدر در آن مقطع با پستی که در نهایت حذف کرد نوشت: "معتقدم که در زندگی جنایت وجود دارد اما در هنر جنایتی نیست. اسپیسی باید برای هر جرمی که شخصیت واقعی‌اش مرتکب شده مجازات شود. اما نه برای هنر." این کارگردان اضافه کرد: "مجازات او به عنوان هنرمند تنها هنر را تقلیل می‌دهد. [لویی-فردینان] سلین را به زندان بیندازید، [ازرا] پوند را به زندان بیندازید، اگر صلاح است وایلد و بروس را مجازات کنید، اما هنرشان را سانسور نکنید."

شریدر سپس فاش کرد که استودیوی A24 از او "درخواست" کرده همزمان با اکران "اولین اصلاح‌شده" در رقابت اسکار متنی در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکند.

اسپیسی آخرین بار در فیلم "باشگاه پسران میلیاردر" و "بیبی درایور" ادگار رایت در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ دیده شده است. او پس از اخراج از سریال "خانه پوشالی" در قالب شخصیت "فرانک آندروود" پیام‌هایی ویدیویی برای هوادارانش ارسال می‌کند. او در سال ۲۰۱۹ ناگهان در موزه ملی رم حاضر شد تا قطعه شعری بخواند.

 

کوین اسپیسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین