کد خبر: 64699 A

درمان افسردگی، طب سوزنی، روش کاهش وزن،طب فشاری

عصب شناس فرانسوی معتقد است این نقطه خاص گوش به "قلب و روح" متصل است.

ایران آرت: عصر ایران :  در طب باستانی چین، سلامتی تحت عنوان نوعی جریان انرژی به دور از هر گونه مانع تعریف می شود و اصطلاحا به آن "چی" می گویند. در واقع در فرهنگ سنتی چین "چی" بخش فعال و پویایی است که در هر موجود زنده ای وجود دارد.

حتما تاکنون بارهای بار نام طب سوزنی را شنیده اید. اغلب از این روش به منظور تنظیم مجدد مسیرهای انرژی استفاده می شود. اما برای افرادی که رابطه چندان خوبی با سوزن ندارند، یک روش غیر تهاجمی و موثر دیگر نیز معرفی شده است: طب فشاری.

نقطه خاصی در گوش انسان وجود دارد که از آن به نام نقطه "شن من" یاد می شود. اعتقاد بر این است که طب فشاری در این ناحیه می تواند به کاهش وزن، درمان بی خوابی و سردرد، کمر درد مزمن، افسردگی، استرس و التهاب کمک کند.

شفا و تندرستی به اشکال مختلفی قابل دست یابی است. برخی از افراد آن را در نتیجه مصرف داروها می بینند، شماری دیگر به رژیم غذایی و تغذیه اعتقاد دارند و فرهنگ های شرقی نیز بیشتر انرژی محور هستند.

طب فشاری چیست و نقطه شن من چگونه می تواند در سلامتی ما اثرگذار باشد؟

طب فشاری یک روش درمانی چینی است که شباهت زیادی به ماساژ دارد اما در اصل وابسته به اعمال فشار حساب شده روی یک سری نقاط مشخص است. در این روش میزان فشار و محل مورد نظر کاملا دقیق انتخاب می شوند. طب فشاری بدن را به عنوان یک نقشه متصل از یک نقطه به نقطه دیگر می بیند. برای مثال فشردن ناحیه وسط ابرو می تواند آرامش را افزایش دهد.

این نقشه مربوط به بدن و مسیرهای اصلی انرژی آن از زمان‌های قدیم تهیه شده است و داستان ‌های موفقیت ‌آمیز متعددی هم از دردهای التیام یافته و استرس‌ های عاطفی جبران‌ شده به یاری آن دهان به دهان نقل شده اند.

و اما نقطه شن من. این نقطه ای است که در گوش، در ناحیه مثلثی شکل درست زیر قسمت خمیده بالایی که گوش را به صورت متصل می کند، قرار دارد. اگر عینک می زنید این ناحیه درست زیر دسته ها قرار دارد.

نقطه آرامش گوش

طبق نقشه پائول نوگیر (عصب شناس فرانسوی)، این نقطه به "قلب و روح" متصل است و به همین علت است که می تواند بدن را التیام بخشیده و با اثر تسکین دهندگی روی اعصاب به اضطراب، افسردگی و بی خوابی یاری برساند. نقطه مذکور همچنین با کمر در ارتباط است و طی چندین پژوهش مختلف تاثیرگذاری طب فشاری شن من با کاهش کمر درد مزمن مورد مطالعه قرار گرفته است.

 

 

افسردگی کاهش وزن طب فشاری طب سوزنی درمان افسردگی روش کاهش وزن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین