کد خبر: 64791 A

ماسیس‌های خانم، ماسور‌های آقا

ایران آرت: روزنامه شهروند نوشت:
 
*  کیسه، لیف، سنگ‌ پا و تیغ و سر آخر هم حوله خشک و لُنگ؛ اینها تنها ابزار‌ دست دلاکان در گرمابه‌ها و خزینه‌های کوچه و بازار بودند؛ اما حالا به‌واسطه تغییرات در سبک زندگی، این ابزار هم جای خود را به تخت و بولتسر‌های ماساژ و سنگ‌های داغ و وان‌های شیر و عسل و شکلات داده‌اند؛ و ماسور‌های آقا و ماسیس‌های خانم، جای دلاک‌های قوی‌هیکل را گرفته‌اند!
 
پکیج‌های لاکچری برای یک ساعت ماساژ
 
* «با توجه به نوع ماساژ و متریال مورد استفاده، قیمت‌ها متفاوت است. ماساژ‌های نیم‌ساعته از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان، یک‌ساعته از ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و ماساژ دوساعته یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.» اینها را اپراتور یکی از سالن‌های ماساژ در اقدسیه می‌گوید. با این حال، هر چقدر که از سالن‌های ماساژ شمال شهر تهران به سمت جنوب، غرب و شرق برویم، هزینه و نرخ خدمات متغیر است.
 
* یکی دیگر از سالن‌های ماساژ در غرب تهران نیز نرخ خدمات گران‌قیمتی دارد. پکیج «آسو» شامل ۶۰ دقیقه ماساژ سنتی تایلندی به اضافه۶۰ دقیقه ماساژ با روغن معطر گیاهی و ۳۰ دقیقه ماساژ پا، مبلغی معادل ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به جیب مشتری تحمیل می‌کند. پکیج «شبنم» ماساژ ۹۰ دقیقه‌ای با شمع و ۶۰ دقیقه ماساژ پا نرخ بالاتری دارد و برای استفاده از آن باید ۲ میلیون و 400 هزار تومان بپردازید. این در حالی است که نرخ ماساژ نسبت به چند سال گذشته سیر صعودی داشته است.
 
* به گفته رئیس اسبق اتحادیه گرمابه‌داران و ماساژ، در سال ۹۴ کف قیمت برای ماساژ کل بدن از ۵۵ هزار تومان تا ۱۱۰ هزار تومان بود!
 
* ماساژ ایرانی بالولینگ در کل تاثیر قابل توجهی بر دستگاه‌های عصبی، عضلانی، گردش خون و تنفس می‌گذارد، اما ایرانی‌ها بیشتر از اینکه با این نوع ماساژ آشنا باشند، طرفدار پر و پا قرص ماساژ تایلندی هستند. مطالعه در تاریخ نشان می‌دهد که «ماساژ» از دیرباز به اشکال و نام‌های مختلف در ایران وجود داشته است، بنابراین دلاک‌ها اولین ماساژور‌های ایران شناخته می‌شوند که برای از بین بردن خستگی عضلانی مشتریان، در حمام‌ها و خزینه‌ها آنها را دلاکی می‌کردند.
 
* افزایش نرخ ماساژور‌ها و سالن‌های ماساژ نشان می‌دهد که این روز‌ها با تغییر شرایط اقتصادی، چشم‌انداز شغل ماساژور‌ها در ایران نیز دچار نوسان شده است. آنها هم مانند بسیاری از مشاغل مجبور هستند قیمت‌های خدمات خود را افزایش دهند؛ موضوعی که در نهایت باعث می‌شود آنها مشتریان سابق خودشان را هم از دست بدهند. رعنا که خودش سالن ماساژ دارد، به مشتریانش حق می‌دهد که با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی، ماساژ را در اولویت خرج و مخارج‌شان نگذارند؛ آن هم وقتی قرار باشد برای یک ماساژ ریلکسی، یک میلیون تومان از هزینه ماهانه‌تان را بپردازید!
ماساژ بالولینگ ماساژ آسو ماساژ تایلندی ماسیس های خانم ماسورهای آقا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین