کد خبر: 66253 A

اطلاعات تازه از حمله تروریستی به شاهچراغ شیراز

اطلاعات تازه از حمله تروریستی به شاهچراغ شیراز

ایران آرت: تابناک نوشت: غروب چهارشنبه یک فرد مسلح حین ورود به حرم مطهر شاهچراغ به سمت زائران رگبار گلوله بست.

فرمانده انتظامی استان فارس یک نفر را عامل این حرکت تروریستی دانست که دستگیر شده است.رئیس کل دادگستری استان فارس نیز اعلام کرد فرد دستگیر شده تحت بازجویی قرار دارد.

در ابتدا مسئولان استان اعلام کردند که ۳ نفر عامل این اقدام تروریستی بودند که در اطلاع‌رسانی‌های بعدی این مسأله اصلاح شد.

برخی منابع از غیر ایرانی بودن عامل این حرکت تروریستی خبر می‌دهند.بر اساس اطلاعات رسیده عامل این حرکت تروریستی در حین ورود به صحن با اسلحه کلاشینکف شروع به تیراندازی کرده‌ است. او خشاب اضافه نیز به همراه داشته‌ است.

عامل این حادثه از باب‌الرضا وارد حرم شاه‌چراغ شده‌ و وارد صحن حضرت معصومه (س) می‌شود و سپس خود را به شبستان اصلی حرم نیز رسانده‌ است.

 براساس ادعای برخی از منابع خبری عامل این حادثه از عناصر گروهک‌های تکفیری بوده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد نیروهای انتظامات حرم نیز در این حمله تروریستی هدف قرار گرفته‌اند.یک دستگاه آمبولانس اتوبوسی به همراه نیروهای امدادی وارد محوطه حرم شده است.

در این حادثه ۱۵ نفر شهید شدند.

۲۱ تن از مجروحان توسط نیروهای امدادی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. حال ۲ تن از مجروحان نا مساعد گزارش شده است.مردم شیراز طبق یک سنت قدیمی شب‌های پنجشنبه به زیارت حضرت احمدبن‌موسی (ع) می‌روند.

یک منبع خارجی مدعی شده گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز را به عهده گرفته است.

حبرگزاری فرانسه با استناد به بیانیه‌ای از گروه تروریستی این خبر را گزارش داده‌ است. داعش در بیانیه‌ای منتسب به این گروه نوشته به یک حرم در جنوب ایران حمله کرده است.

در بیانیه‌ منتسب به گروه داعش تصریح شده حمله به شاهچراغ نخستین عملیات این گروه در ایران بعد از سپتامبر 2018 است. داعش گفته در آن زمان به یک مراسم رژه نظامی در اهواز حمله کرده بود.

 

شاهچراغ شیراز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین