کد خبر: 68001 A

علی دایی ، تیم ملی فوتبال ، مهدی مهدوی‌کیا

علی دایی حتی شایعه اش هم دروغ است

علی دایی حتی شایعه اش هم دروغ است

خبری درباره علی دایی پیچیده که پیداست واقعیت ندارد.

ایران آرت: روزنامه دنیای اقتصاد نوشت : اگرچه فضای کدر و غیرشفاف فوتبال ایران همیشه بستر انتشار شایعات عجیب بوده و مخاطبان به شنیدن هر داستان غریبی در آن عادت دارند، اما گاهی حرف و حدیث‌هایی منتشر می‌شود که حقیقتا غیرقابل تصور است؛ شنیده‌هایی که بیشتر به وهم و خیال پهلو می‌زند و روشن نیست از کجا سرچشمه می‌گیرد.

آخرین نمونه از این دست، شایعه سرمربیگری علی دایی در تیم ملی امید است! همان‌طور که می‌دانید تیم المپیک کشورمان از ماه‌ها پیش و در پی استعفای توام با دلخوری مهدی مهدوی‌کیا، مربی ندارد و فدراسیون تاج هم برای تعیین تکلیف این تیم نهایت تعلل را به خرج داده است.

هر روز چند اسم جدید مطرح می‌شود و البته مدیران فدراسیون هم تاریخ تازه‌ای برای معرفی سرمربی اعلام می‌کنند که بدون اتفاق خاصی، جای خودش را به یک وعده جدیدتر می‌دهد. نام مربیانی که در رسانه‌ها به این منظور معرفی شدند، یکی، دو تا نیست؛ از محرم نویدکیا گرفته تا مهدی تارتار و مجتبی حسینی. آنچه به قطعیت می‌دانیم، فقط این است که سرمربی بعدی تیم ملی امید ایرانی خواهد بود و باید به تایید امیر قلعه‌نویی برسد. حالا در چنین شرایطی، برخی رسانه‌ها به شکلی عجیب از علی دایی به عنوان نامزد نهایی فدراسیون نام برده‌اند!

احتمالا ریشه این شایعه آنجاست که حبیب کاشانی سرپرست تیم امید شده و در حال مذاکره و رایزنی با گزینه‌ها به سر می‌برد. او در پرسپولیس سابقه همکاری با علی دایی را داشته است؛ جایی که دو طرف بعد از یک اختلاف عمیق به دوستانی صمیمی بدل شدند.

علی دایی

با این حال بسیار بعید است که این رفاقت منجر به همکاری دوباره دایی و کاشانی در تیم ملی امید شود. شهریار فوتبال ایران از زمانی که به شکلی عجیب در فاصله دو هفته به پایان لیگ هجدهم از سایپا اخراج شد، از فوتبال ایران دور بوده که برخی عقیده دارند این دوری، تا حدی جنبه دستوری هم داشته است. مخصوصا این اواخر علی دایی بیش از هر زمان دیگری تبدیل به یک چهره محبوب و ملی شد و تا حدود بسیار زیادی از تصویر فوتبالی‌اش فاصله گرفت. پیش از انتخاب امیر قلعه‌نویی، از دایی به عنوان یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی یاد می‌شد، اما آن زمان هم معلوم بود ماجرا جدی نیست و بعید است بهترین گلزن ملی تاریخ فوتبال ایران را کنار مستطیل سبز ببینیم. حالا تصور کنید قرار باشد او با هدایت تیم ملی امید به صحنه برگردد؛ آیا واقعا می‌توان چنین چیزی را باور کرد؟ حتی به فرض اینکه موضوع صحت دارد، فدراسیون برای تیم امید دنبال دایی است و خود او هم بی‌میل به پذیرفتن این پیشنهاد نیست، از صمیم قلب امیدواریم چنین اتفاقی رخ ندهد و شهریار یک پروژه محکوم به شکست را تحویل نگیرد. وضعیت تیم امید طوری است که حتی محمد ربیعی هم صلاح ندانسته هدایت آن را بپذیرد. از تیمی حرف می‌زنیم که باشگاه‌ها به آن بازیکن نمی‌دهند، به حال خودش رها شده و همین‌طور پشت سر هم فیفادی‌ها را از دست می‌دهد. کسی که قرار است هدایت این تیم کم‌بضاعت و محروم از توجه را بر عهده بگیرد، جدا باید دست از حیثیت حرفه‌ای خودش شسته باشد. برای سرمربی بعدی تیم ملی امید آرزوی موفقیت می‌کنیم و امیدواریم اسمش «علی دایی» نباشد!

امیر قلعه نویی تیم ملی فوتبال ایران علی دایی مهدی مهدوی کیا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین