کد خبر: 68508 A

سامانه یکپارچه خودرو

چرا ۴ خودرو در سامانه یکپارچه خودرو قیمت ندارند؟

چرا ۴ خودرو در سامانه یکپارچه خودرو قیمت ندارند؟

ایران آرت: امروز در حالی سامانه یکپارچه فروش خودرو برای انتخاب ۵ اولویت خودرویی فعال شده که هنوز قیمت ۴ خودرو نهایی نشده و همچنان در سازمان حمایت در دست بررسی قرار دارد.

به گزارش مهر، از صبح امروز سامانه یکپارچه فروش خودرو به آدرس https://esalecar.ir/ برای انتخاب ۵ اولویت خودرویی برای متقاضیانی که از تاریخ ۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۰۰ میلیون تومان به نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وکالتی و مسدود کرده باشند، فعال شده است.

در این بین از ۲۳ خودروی عرضه شده، قیمت نهایی ۴ محصول سایپا شامل ساینا مدل GX، شاهین اتوماتیک، کوئیک مدل GX و اطلس هنوز مشخص نشده و حتی زمان تحویل نیز شفاف نیست و عبارت «تحویل از نیمه دوم سال ۱۴۰۲ به بعد» نوشته شده است.

این در حالیست که متقاضیان مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید خودرو در حساب بانکی خود مسدود کرده‌اند با این حال نمی‌دانند خودروی مدنظر را با چه قیمتی قرار است تحویل بگیرند؛ در واقع مردم باید خودرویی را بخرند که هیچ اطلاعی از قیمت آن ندارند.

‌نکته مهم اینکه در حالی این محصولات در سامانه یکپارچه در معرض فروش گذاشته شده‌اند که طبق قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده و مصوبه شورای رقابت باید قیمت محصول قبل از اجرای طرح‌های فروش از سوی خودروساز اعلام شود و قانوناً نباید خودرویی را فروخت که قیمت نهایی آن هنوز اعلام نشده باشد.

سازمان حمایت در حال بررسی قیمت ۴ خودرو

در این راستا پی گیری های خبرنگار مهر از شورای رقابت حکایت از آن دارد که با توجه به اینکه این ۴ خودرو، خودروهای جدید محسوب می‌شوند و صورت‌های مالی حسابرسی شده ندارند در چرخه بررسی قیمت در سازمان حمایت هستند.

در حال حاضر سازمان حمایت در حال بررسی قیمت این خودروها است و بعد از اعلام به کارگروه خودروی شورای رقابت، قیمت‌ها از سوی شورا ابلاغ و در نهایت اعلام می‌شود.

 

سامانه یکپارچه خودرو
نظرات خوانندگان
 • سلام
  بفرمایید قیمت شاهین اتومات کی اعلام میشود ثبت نام شروع شده چرا قبلا قیمت رو برآورد نکردن مردم چه طور خودرویی که قیمتش مشخص نیست ثبت نام کنند

 • حمید
  پاسخ

  چقدر ما را حقیر کرده اند که که شده ایم غلام حلقه بگوش کسانی که ارزش یک سوسک عزیز را ندارند و هرچه می گویند می گوییم چشم ،چون راه دیگری برایمان نگذاشته اند....از ماست که بر ماست.

  • حسین

   سامانه یکپارچه نه صد پارچه مثل کف گیر ملاقه
   خوددو قیمتش هنوز مشخص نشده اوردن گذاشتن برای پیش فروش مشتری انتخاب میکنه بدون اینکه از قیمتش مطلع باشه فردا نتونست پول و جور کنه باید جریمه هم پرداخت کنه واقعا متاسفم برای خودمون با این مسئولین بی کفایتمون

 • حمید
  پاسخ

  سامانه که امروز از وار افتاده و هنگ کرده بود.بگو آخه شما ها که عرضه مدیریت یک مرغداری یک متری رو هم ندارید،چطوری پس ادعای گوش فلک پر کن دارید؟

 • حمید
  پاسخ

  چقدر گرفتاریم که حاضر شده ایم در صف خرید اسباب بازی های خودرو سازان وطنی بایستیم..

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین