کد خبر: 68557 A

قیمت طلا| قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه

ریزش شدید قیمت طلا امروز 6 خرداد | قیمت طلا گرمی دو میلیون می‌ شود؟

ریزش شدید قیمت طلا امروز 6 خرداد | قیمت طلا گرمی دو میلیون می‌ شود؟

قیمت طلا در روزهای گذشته در کانال دو میلیون و 500 و دو میلیون و 600 هزار تومان در نوسان بود و حالا امروز کانال دو میلیون و 400 هزار تومان را هم به چشم دید.

ایران آرت: قیمت طلا روندی کاهشی را در پیش گرفته است. عرضه خودرو در سامانه یکپارچه خودرو از دلایل اصلی کاهش قیمت طلا عنوان شده است. در حالی که در ابتدای سال پیش بینی ها از طلای سه میلیون تومانی خبر می داد اما این روزها شرایط متفاوت شده و حتی رسیدن قیمت طلا به گرمی دو میلیون تومان هم دور از ذهن نیست. قیمت طلا در یک ماه اخیر حدود 280 هزار تومان کاهش داشته است. تازه ترین خبر درباره قیمت طلا را در ادامه می خوانید. 

قیمت طلا در روزهای گذشته در کانال دو میلیون و 500 و دو میلیون و 600 هزار تومان در نوسان بود و حالا امروز کانال دو میلیون و 400 هزار تومان را هم به چشم دید.

ظهر امروز شنبه 6 خرداد قیمت هر گرم طلا برای ساعاتی وارد کانال دو میلیون و 400 هزار تومان رسید و روی قیمت دو میلیون و 490 هزار تومان ثابت ماند اما ساعتی بعد حدود 15 هزار تومان افزایش پیدا کرد.

قیمت طلا و سکه امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ مشخص شد

به نقل از اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا و سکه امروز به شرح زیر است:

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز شنبه ۶ خرداد با ۲۳,۱۰۰ تومان کاهش، ۲,۵۰۴,۰۰۰ معامله شد .

قیمت طلا مثقال ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز شنبه ۶ خرداد با ۹۸,۰۰۰ تومان کاهش، ۱۰,۸۴۶,۰۰۰ معامله شد.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز شنبه ۶ خرداد با ۵۰۳,۰۰۰ تومان کاهش، ۳۰,۸۹۸,۰۰۰ معامله شد.

قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد امروز شنبه ۶ خرداد با ۱۹۵,۰۰۰ تومان کاهش، ۲۷,۵۹۷,۰۰۰ معامله شد.

قیمت نیم سکه در بازار آزاد امروز شنبه ۶ خرداد با ۱۰۰,۰۰۰ تومان کاهش، ۱۶,۷۰۰,۰۰۰ معامله شد.

قیمت ربع سکه در بازار آزاد امروز شنبه ۶ خرداد با ۱۰۰,۰۰۰ تومان کاهش، ۱۱,۳۰۰,۰۰۰ معامله شد.

 اما پیش‌بینی کارشناسان از آینده قیمت طلا و سکه چیست؟

علت کاهش قیمت طلا چیست؟

در روزهای گذشته میزان عرضه طلا و دلار در بازار بیشتر بود و تقاضا برای خرید کمتر. کامبیز اشرفی، کارشناس اقتصادی به تجارت‌نیوز می‌گوید: «با توجه به طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه، گزارش لحظه به لحظه‌ای که از سراسر کشور داشتیم، نشان داد حجم فروش طلا برای مسدودسازی پول در حساب وکالتی افزایش داشت و بازار طلا و سکه تحت فشار فروش قرار گرفتند. »

به گفته این کارشناس از ابتدای هفته جاری، این دو بازار کمی نفس کشیدند و روند قیمت‌ها به روال عادی خود برگشت. اما روند قیمت طلا و سکه در روزهای آتی چگونه است؟

طلا فروشی شهرام دهلران؛ آدرس، تلفن، ساعت کاری، تصاویر و نظرات کاربران | نقشه و مسیریاب بلد

به جای طلا و سکه، زمین بخریم

در سال گذشته طلا و سکه دو بازار مالی پربازده بودند. به طوری که در میان دیگر بازارها بیشترین میزان سود را کسب کردند. اما حالا برخی از کارشناسان نظر دیگری نسبت به این بازار دارند و معتقدند که مردم بهتر است کل دارایی خود را در این بازار نگه ندارند و وارد دیگر بازارها شوند.

از آن جمله، عبداله‌ مشکانی، کارشناس اقتصادی درباره ثبات نسبی قیمت بازار طلا و سکه گفت: بخش مهمی از نقدینگی مردم در روزهای گذشته وارد بازار خودرو شده است و همین مساله این بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

اما این کارشناس معتقد است که بازار طلا و ارز در شرایط کنونی بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری نیست. چراکه به گفته این کارشناس قیمت طلا و سکه تحت تاثیر قیمت دلار است و قیمت دلار هم از اخبار سیاسی و اقدامات دولت خط می‌گیرد. این کارشناس بازارهای مالی توصیه می‌کند مردم در بازاری سرمایه‌گذاری کنند که وابستگی کمتری به دلار دارد؛ نظیر برخی شرکت‌های بازار سرمایه یا زمین‌هایی که طی دو سال گذشته رشد قیمت بالایی نداشته‌اند.»

پیش از این هم کارشناسان بسیاری اعلام کرده بودند که بازار مسکن، یکی از جذاب‌ترین بازارهای سال جاری است.

 

قیمت طلا امروز بیست و ششم بهمن ماه در بازار (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم

رشد قیمت طلا بیشتر است یا دلار؟

اما روند قیمت طلا چگونه است و آیا قیمت این فلز زردرنگ امسال روند صعودی دارد؟ علی صادقین، کارشناس اقتصادی در پاسخ به این سوال به تجارت‌نیوز می‌گوید: «من معتقدم در ماه‌های آینده انس جهانی طلا روند صعودی خواهد داشت اما با توجه به شرایط آرامی که در بازار ارز در داخل کشور داریم و همچنین ورود پولی که در بورس وجود دارد بازار طلا نوسان نسبتا آرام و اندکی در کانال فعلی خواهد داشت.»

اما او این روند آرام را موقتی می‌داند و می‌گوید: «روند کاهشی قیمت در بازار داخلی موقتی است. درباره طلای جهانی نیز باید گفت تا پایان سال میلادی نیز می‌توان پیش‌بینی کرد انس محدوده ۲۰۰۰ دلاری خود را به دست بیاورد و حفظ کند.» اما این کارشناس در انتها تاکید می‌کند که «روند بازار دلار و به دنبال آن طلا در ماه‌های آینده به گزارش خردادماه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران بستگی دارد و روند بازارها بعد از خرداد نیز به جلسه شورای حکام وابسته است.»

برزو حق‌شناس، دیگر کارشناس بازار مالی هم با روند افزایشی قیمت دلار هم نظر است. این کارشناس می‌گوید: «انس جهانی طلا در سال ۲۰۲۳ سقف قبلی را رد می‌کند و رشد قابل توجهی خواهد داشت. این موضوع در قیمت طلا در بازار داخلی تاثیر خواهد داشت.»

این کارشناس تاکید می‌کند امسال قیمت طلا و سکه در بازار داخلی صعودی است و پیش‌بینی می‌کند که در سال جاری رشد طلا بیش از دلار است. البته این کارشناس تاکید می‌کند که «در سال جاری با توجه به وضعیت انس جهانی، طلا و دلار بازدهی خوبی خواهند داشت اما احتمالا این بازدهی به پای رشد سال گذشته نرسد اما سرمایه‌گذاران می‌توانند بخشی از پرتفویشان را به صندوق‌های طلا اختصاص دهند و بازدهی خوبی بگیرند.»

چگونه یک طلافروشی راه اندازی کنیم؟ | شهرآرانیوز

نقش سامانه یکپارچه خودرو در کاهش قیمت طلا 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: کاهش قیمت ارز، کاهش اندک تقاضا و فروش طلا برای ثبت نام خودرو باعث شده قیمت‌ سکه و طلا در بازارهای داخلی نزولی شود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، نادر بذرافشان در مورد علت نوسانات بازار سکه و طلا، اظهار داشت: روزهای پایانی هفته گذشته روند کاهشی قیمتها در بازار سکه و طلا شروع شد. از ابتدای هفته جاری نیز کاهش قیمت تداوم داشت.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران افزود: با توجه به اینکه انس جهانی طلا صرفاً بین ۲ تا ۵ دلار نوسان داشت، نوسانات بازار ارز علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار بوده است.

468x60 Gostaresh Sanat - ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو قیمت طلا در بازار را نزولی کرد!

وی ادامه داد: تقاضای خرید هم اندکی پایین آمده و با توجه به آغاز فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه، شاهد افزایش فروش طلا هستیم. در واقع مردم با فروش طلا به دنبال ثبت نام برای خرید خودرو هستند.

بذرافشان اضافه کرد: به طور کلی نوسان ۲ تا ۵ درصدی قیمت در بازار طلا و سکه داریم و التهاب خاصی در بازار نیست؛ بازار روند عادی خود را طی می‌کند.

طلافروشی جعفری محله افسریه شمالی تهران؛ آدرس، تلفن، ساعت کاری | نقشه و مسیریاب بلد

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران تصریح کرد: به صورت کلی کاهش قیمت ارز، کاهش اندک تقاضا و فروش طلا برای ثبت نام خودرو باعث شده قیمت‌ها در بازارهای داخلی نزولی شود.

وی در مورد اینکه آیا کاهش قیمت به همین شکل ادامه دارد یا خیر، گفت: به اعتقاد من با توجه به اینکه قیمت‌ها به ثبات نسبی رسیده است مردم برای خرید مصنوعات طلا و سکه منتظر نباشند و زمانی که تصمیم به خرید می‌گیرند اقدام به خرید کنند. در واقع مردم منتظر افزایش و کاهش خاصی در بازار نباشند زیرا از ابتدای سال در بازار ثبات داریم.

بذرافشان تصریح کرد: از ابتدای سال قیمت طلا (هر گرم) بین ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تا ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه نیز بین ۳۱ میلیون تا ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نوسان داشته است.

وی تاکید کرد: در کل شرایط بازار طلا و سکه خوب است و اتفاق خاصی در بازار نیفتاده است.

قیمت طلا افزایش قیمت طلا کاهش قیمت طلا پیش بینی قیمت طلا قیمت طلا امروز قیمت طلای آب شده قیمت طلای دست دوم قیمت طلا خرداد قیمت طلا و سکه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین