کد خبر: 69274 A

استقلال| رسول یانان

رسول یانان سرمربی استقلال می‌شود؟ | استقلال به دنبال سرمربی ترکیه‌ای

رسول یانان سرمربی استقلال می‌شود؟ | استقلال به دنبال سرمربی ترکیه‌ای

رسون یانال، جدیدترین نامی است که این بار از سوی رسانه‌های ترک به عنوان گزینه سرمربیگری استقلال معرفی شده است.

ایران آرت: در حالی که از جواد نکونام و محمد ربیعی به عنوان گزینه نهایی سرمربیگری استقلال مطرح شده‌اند اما حالا یک نام جدید در این بین وارد کار شده است: ارسون یانال. سرمربی باتجربه ترک تبار که بعد از سالها سرمربیگری در سوپرلیگ، حالا این پیشنهاد عجیب را دریافت کرده است.

به گزارش خبر ورزشی، مرد ۶۱ ساله که همشهری مصطفی دنیزلی، سرمربی سابق پرسپولیس، است، از سوی رسانه هابر گلوبال ترکیه که در روزنامه مشهور هریت نیز بازتاب داشته، گزینه سرمربیگری تیم استقلال شده و به نوشته این دو وبسایت «قصد دارد استقلال را به فرم قهرمانی برگرداند.»

آنطور که حریت گزارش داده، حجت کریمی، مدیرعامل استقلال «شخصا» با ارسون یانال تماس گرفته و پیشنهاد سرمربیگری استقلال را به او ارائه کرده و یانال ضمن تشکر از او، گفته که «به این پیشنهاد فکر» می‌کند و پاسخ مشخصی به مدیرعامل استقلال نداده است.

عکس| جدیدترین گزینه سرمربیگری استقلال معرفی شد/ کریمی با سرمربی مطرح ترکیه‌ای تماس گرفت

آخرین تجربه مربیگری او در آلانیا اسپور بود که ماه گذشته به پایان رسید و البته چندان هم موفقیت خاصی به همراه نداشت. با این حال نام ارسون همواره به عنوان یکی از گزینه‌های هدایت تراکتور مطرح بوده و همچنین در ماجرای جدایی صیادمنش از استقلال به مقصد فنرباغچه، او هدایت تیم زرد قناری را برعهده داشت.

عکس| جدیدترین گزینه سرمربیگری استقلال معرفی شد/ کریمی با سرمربی مطرح ترکیه‌ای تماس گرفت

نکته مهم اینکه او در فوتبال ترکیه به عنوان یکی از مربیان بازیکن‌ساز شناخته می‌شود و همچنین از جمله هجومی‌ترین مربیان سوپرلیگ است که با سبک بازی تهاجمی خود، نمایش حریف را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از سوی دیگر همین موضوع یکی از نقدهای مهمی است که به یانال وارد می‌شود و بسیاری ناکامی‌های اخیر او را تمرکز بر حمله و ایجاد حفره دفاعی دانسته‌اند.

او سابقه سرمربیگری در فنرباغچه و ترابزون اسپور را دارد و باوجود قهرمانی در سوپرجام ترکیه، هرگز نتوانسته به قهرمانی لیگ برتر این کشور برسد اما شاید حالا به استقلال بیاید تا طعم قهرمانی را در این تیم بچشد؛ هرچند که هنوز پیشنهاد به این سرمربی باتجربه از سوی مدیران استقلال تائید نشده است.

استقلال رسول یانان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین