کد خبر: 69854 A

پرسپولیس| سعید عزت اللهی| یحیی گل محمدی

سعید عزت اللهی آزاد به پرسپولیس می‌آید | یحیی گل محمدی زوج ایرانی را ترجیح داد

سعید عزت اللهی آزاد به پرسپولیس می‌آید | یحیی گل محمدی زوج ایرانی را ترجیح داد

ایران آرت: پرسپولیس بعد از لغو اردوی خارجی خود از ابتدای این هفته تمرینات هوازی و قدرتی را در برنامه‌های خود قرار داد و در کنار آن نیز بازی‌های تدارکاتی پشت سر هم در برنامه‌های این تیم قرار گرفت تا سرخپوشان از شرایط مسابقه چندان دور نشوند. شاگردان یحیی گل‌محمدی عصر روز گذشته سومین دیدار تدارکاتی‌شان را مقابل پیکان انجام دادند و قرار است از ظهر امروز نیز در هتل آزادی اردو بزنند.

به گزارش فرهیختگان، این در حالی است که هنوز فعالیت‌های نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس به اتمام نرسیده و جذب یک دروازه‌بان زیر 23 سال و مهاجم خارجی در برنامه‌های این تیم قرار دارد. در چند روز اخیر یحیی گل‌محمدی بیشتر سعی کرده که تمرکزش را روی آماده‌سازی هرچه بهتر تیمش قرار دهد و در عین حال نیز پیگیر تکمیل کردن لیست تیمش برای فصل جدید مسابقات است.

پرسپولیس همچنان منتظر پاسخ باشگاه هوادار

در ابتدای هفته جاری باشگاه استقلال برای انتقال قرضی محمدرضا خالدآبادی با باشگاه هوادار به توافق اولیه رسید و در روزهای اخیر انتظار می‌رفت که این انتقال رسما شکل بگیرد که هنور این اتفاق رخ نداده است. در همین راستا باشگاه پرسپولیس نیز همچنان در تلاش بوده و هست که رضایتنامه خالدآبادی را از باشگاه هوادار بگیرد و حتی حاضر شده بخش عمده‌ای از پول رضایتنامه را نیز نقدا پرداخت کند. در این میان پاسخ باشگاه تهرانی به سرخپوشان منفی بوده؛ چراکه مدعی هستند که با استقلالی‌ها به توافق رسیده‌اند؛ هرچند نقد نشدن چک مهرداد محمدی باشگاه هوادار را ترسانده و باشگاه پرسپولیس را امیدوار کرده که بتواند رضایتنامه خالدآبادی را بگیرد. در این مورد ممکن است در روزهای آتی اتفاقاتی رخ دهد. ناگفته نماند ننکا مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس همچنان به دنبال پیدا کردن یک دروازه‌بان خارجی زیر 23 سال برای این تیم است.

اطمینان از پرداخت به‌موقع قسط رادو

بوژیدار رادوشویچ روز گذشته در گفت‌وگو با «فرهیختگان» تاکید داشت که همچنان قسط سوم طلبش از باشگاه پرسپولیس به حسابش نیامده و منتظر است این اتفاق رخ دهد. در این زمینه باشگاه پرسپولیس مدعی است که چون موقع تعطیلات اروپا 200 هزار دلار را به حساب رادوشویچ انتقال داده‌اند ممکن است چند روزی طول بکشد که این پول به حساب او بنشیند و اگر به هر دلیل این پول برگشت بخورد با مستنداتی که در اختیار دارند ثابت می‌کنند که به‌موقع طلب رادو را پرداخت کرده‌اند تا او نتواند اعتراض کرده و خواهان جریمه 200 هزار دلاری شود. هر چند رادو خودش در گفت‌وگو با خبرنگار ما تاکید داشت که اگر پرسپولیس در زمان مقرر واریزی را انجام داده باشد او اعتراضی نخواهد داشت و منتظر می‌ماند تا پول به حسابش بنشیند.

صبر تا نیم‌فصل برای عزت‌اللهی

همان‌طور که قبلا در خبرها اشاره داشتیم، پیشنهاد سه باشگاه استقلال، سپاهان و تراکتور به باشگاه وایله دانمارک برای خرید سعید عزت‌اللهی باعث شد این باشگاه به یکباره رقم سنگینی را برای رضایتنامه عزت‌اللهی درخواست کند. رقمی که با عقب‌نشینی باشگاه‌های ایرانی مواجه شده است. در همین راستا باشگاه پرسپولیس در نظر دارد تا پایان قرارداد عزت‌اللهی با باشگاه وایله که 6 ماه از آن باقی مانده است، صبر کند. در این میان خود این بازیکن هم پاسخش برای تمدید قرارداد با باشگاه وایله منفی بوده و با وجود تحت فشار قرار گرفتن تمایلی برای این کار ندارد. با توجه به همین مساله پرسپولیس به دنبال توافق با خود عزت‌اللهی است تا او را برای نیم‌فصل در اختیار بگیرد؛ هرچند خود این بازیکن همچنان امیدوار است در اروپا یک تیم خوب برای خود دست و پا کند اما اگر نتواند امکان توافقش با سرخپوشان زیاد است.

یحیی زوج ایرانی را ترجیح داد

بازگشت محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس باعث شد این سوال برای خیلی‌ها مطرح شود که یحیی گل‌محمدی با داشتن مرتضی پورعلی‌گنجی و گئورگی گولسیانی از چه زوجی در دفاع میانی خود استفاده خواهد کرد. اما ترکیب اولیه سرخپوشان در بازی دوستانه روز یکشنبه با استقلال خوزستان نشان داد که یحیی روی زوج پورعلی‌گنجی و کنعانی‌زادگان حساب کرده است. زوجی که در بازی ایران و ازبکستان هم از سوی امیر قلعه‌نویی در فینال تورنمنت کافا استفاده شد. یحیی در حالی این تصمیم را گرفت که حتی کنعانی‌زادگان دیرتر از دو مدافع دیگر در تمرینات آماده‌سازی سرخپوشان حاضر شده بود. با توجه به اینکه پورعلی و کنعانی هر دو ملی‌پوش هستند، طبیعی است که یحیی این زوج را ترجیح داد اما گولسیانی هم به تازگی و برای اولین بار به تیم ملی کشورش راه پیدا کرده و عدم حضورش در ترکیب اصلی سرخپوشان باعث خواهد شد او از تیم ملی گرجستان خط بخورد. ناگفته نماند این بازیکن قابلیت بازی در پست هافبک دفاعی را هم دارد اما هنوز یحیی از او در این پست بهره نگرفته است. در این مورد شاید باید همچنان تا شروع فصل منتظر بمانیم و ببینیم که یحیی از سه دفاع ملی‌پوشش به چه شکل استفاده خواهد کرد.

توافق با مهاجم عراقی تکذیب شد

در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی عنوان شده است که باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حمله خود به دنبال جذب ایمن حسین مهاجم فصل گذشته الجزیره امارات است. حتی یکی از رسانه‌های عراقی هم این خبر را منتشر کرده بود که این خبر توسط باشگاه پرسپولیس تکذیب شد. ایمن حسین در تیم الجزیره فقط یک گل زده در 10 بازی داشته و طبیعی است در چنین شرایطی گزینه ایده‌آلی برای پرسپولیس که به دنبال یک مهاجم گلزن است، نباشد. البته یک ایجنت این مهاجم عراقی را به باشگاه پرسپولیس پیشنهاد داده اما پاسخ این باشگاه و همچنین یحیی گل‌محمدی در مورد او منفی بوده است. مهاجم عراقی همزمان به چند باشگاه دیگر ایرانی هم پیشنهاد شده است.

خروج یک بازیکن از لیست قطعی شد

پرسپولیس به‌زودی یک مهاجم خارجی به خدمت خواهد گرفت و در این صورت یکی از نفرات بزرگسال این تیم از لیست خارج خواهد شد. در این مورد باشگاه پرسپولیس امیدوار بود که بتواند با جذب یک مهاجم قرضی مجبور نشود بازیکنی را از لیست کنار بگذارد اما بعد از استعلامی که مسئولان این باشگاه گرفتند متوجه شدند اگر بازیکنی را قرضی به تیمی بفرستند، جزء لیست تیمش حساب نخواهد شد اما اگر بازیکنی را چه ایرانی و چه خارجی به خدمت بگیرند که بالای 23 سال سن داشته باشد جزء نفرات بزرگسال به حساب خواهد آمد. در چنین شرایطی قرار گرفتن یکی از بازیکنان بزرگسال پرسپولیس در خارج از لیست تقریبا قطعی است زیرا یحیی به دنبال مهاجمی با شرایط سنی بزرگسال است و با همکاری چند ایجنت با دقت در حال بررسی گزینه‌های معرفی شده است. مدیریت باشگاه پرسپولیس در این زمینه به نوعی ریش و قیچی را دست یحیی سپرده تا او خودش مهاجم خارجی مدنظرش را پیدا و به باشگاه معرفی کند. ناگفته نماند که او بودجه بالای یک میلیون دلار برای جذب مهاجم مدنظرش خواسته است اما اینکه مهاجم تازه‌وارد جای کدام بازیکن پرسپولیس را در لیست بگیرد، هنوز مشخص نیست. هرچند با شرایطی که برای میلاد سرلک پیش‌آمده، ادامه حضور سینا اسدبیگی در جمع سرخپوشان به نوعی قطعی است. در این مورد قرعه به نام وحدت هنانوف یا احتمالا فرشاد فرجی می‌افتد. البته هر بازیکنی مجبور به جدایی شود به صورت قرضی به تیم دیگری انتقال پیدا خواهد کرد.

درویش برای پرسپولیس سورپرایز دارد؟

یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با «فرهیختگان» مدعی شد که به‌زودی رضا درویش یک خبر خیلی خوب برای این تیم و هوادارانش خواهد داشت. در این مورد باخبر شدیم که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای اینکه باشگاهش را از شرایط سخت بحرانی از نظر مالی نجات دهد، به دنبال یک اسپانسر قوی است. در همین راستا تلاش‌های او نتیجه‌بخش بوده و به‌زودی باشگاه پرسپولیس همکاری‌اش را با یک اسپانسر آغاز خواهد کرد. در این زمینه باید منتظر ماند و دید که آیا قهرمان فصل گذشته لیگ می‌تواند مشکلات مالی‌اش را حل کند یا نه. درویش به سرخپوشان قول داده که قبل از شروع فصل حتما آپشن‌های مربوط به قراردادهای فصل پیش آنها را پرداخت خواهد کرد تا با کمترین دغدغه فصل را آغاز کنند. در این زمینه باشگاه پرسپولیس به مبلغی در حدود 67 میلیارد تومان نیاز دارد.

 

پرسپولیس یحیی گل محمدی سعید عزت اللهی
نظرات خوانندگان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین