کد خبر: 70118 A

پرسپولیس| استقلال

خبر شوک‌آور برای استقلال در آستانه لیگ | پرسپولیس در خطر محرومیت عجیب

خبر شوک‌آور برای استقلال در آستانه لیگ | پرسپولیس در خطر محرومیت عجیب

دو باشگاه پرطرفدار پایتخت در شروع فصل جدید لیگ برتر با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند که باعث نگرانی هواداران این دو تیم شده است.

ایران آرت: عضو هیات مدیره باشگاه استقلال اعلام کرد از فصل گذشته 201 میلیارد تومان به بازیکنان بدهکار هستند.

به گزارش ورزش سه، ماجراهای مالی باشگاه استقلال دیگر یک موضوع تکراری و خسته کننده برای هواداران و اعضای این تیم است؛ بدهی‌های بسیار این باشگاه و پرداخت نشدن مطالبات فصل گذشته و همچنین پیش پرداخت امسال جزء اصلی‌ترین مشکلات باشگاه استقلال محسوب می‌شود. 

حالا در فاصله کوتاه باقیمانده تا شروع لیگ برتر فرشید سمیعی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال خبری شوک‌آور را درباره بدهی‌های فصل گذشته به بازیکنان اعلام کرد. 

او در این خصوص گفت: «از سال گذشته حدود 201 میلیارد تومان از مطالبات بازیکنان باقی مانده و به آنها بدهکار هستیم. اگر هر چقدر هم هزینه امسال را کاهش بدهیم که این هم موردپسند هواداران نیست، از عهده اسپانسر خصوصی برنمی‌آید این مقدار زیاد از بدهی‌ها را پرداخت کند.» 

در چنین شرایطی باید منتظر ماند و دید مدیران استقلال چه تدبیری برای تامین منابع مالی انجام می‌دهند و در نهایت شرایط مالی باشگاه پرطرفدار ایران چه سرنوشتی پیدا می‌کند.

استقلال

پرسپولیس در خطر محرومیت عجیب

باتوجه به قوانین جدید نقل و انتقالات پرسپولیس اگر خارجی‌های خود را نیمکت‌نشین کند، با کسر سهمیه خارجی مواجه خواهد شد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم پرسپولیس که خود را برای مسابقات لیگ بیست و سوم آماده می‌کند، ممکن است در فصل جدید با مشکلات زیادی روبه‌رو شود. پس از هجوم عربستان به بازار نقل و انتقالات جهانی و درو کردن ستارگان موجود در مارکت اروپا، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای قدرتمندتر کردن تیم‌های لیگ و طبق تغییرات چهارچوب لیگ قهرمانان آسیا، قوانین جدیدی را وضع کردند. طبق این قوانین، هر تیم مجاز به استفاده از هفت بازیکن خارجی است و البته بازیکنان لژیونر شاغل در فوتبال اروپا هم جزء همین سهمیه محسوب می‌شوند. یکی دیگر از بندهای این مصوبه جدید این است که اگر بازیکن خارجی (پرکننده سهمیه خارجی) حداقل در شصت درصد مسابقات لیگ حاضر نباشد، یک سهمیه خارجی تیمش برای فصل آینده از دست می‌رود.

پرسپولیس که تقریباً در اکثر پست‌ها به جز مدافع چپ، هافبک مرکزی و مهاجم هدف کامل است، برای رقابت در لیگ قهرمانان آسیا دست به تقویت هرچه بیشتر خود زد و در همین راستا، حسین کنعانی‌زادگان و شهاب زاهدی را به‌عنوان دو سهمیه خارجی خود جذب کرد.

پرسپولیس در فصل قبل، گئورگی گولسیانی و وحدت حنانوف را به‌عنوان دو تن از خارجی‌های خود در لیست داشت و به احتمال بالا، یک دروازه‌بان خارجی هم جذب خواهد شد.

همچنین احتمال اضافه شدن دیرهنگام مهاجم خارجی سرخپوشان، با توجه به مصاحبه اخیر یحیی گل‌محمدی، بالا رفته است. موارد بالا را می‌توان یک آژیر خطر برای پرسپولیس دانست؛ البته نه برای پرسپولیس لیگ بیست و سوم، بلکه برای تیمی که در لیگ بیست و سوم رقابت خواهد کرد. با ترافیک سنگین خط دفاع، حتی احتمال نرسیدن گولسیانی به سقف حداقلی بازی خارجی را هم به وجود آورده: چه رسد به وحدت حنانوف که همان فصول قبلی هم خیلی به کار گرفته نمی‌شد و بیشتر حکم تعویضی را داشت.

پرسپولیس

همچنین با توجه به نام‌های مطرح شده برای دروازه‌بان ذخیره خارجی، بعید است گلر جذب شده در رقابت با علیرضا بیرانوند بتواند در شصت درصد بازی‌های لیگ، یعنی حداقل هجده مسابقه، درون چهارچوب قرار بگیرد.

مهاجم خارجی تیم هم در صورت دیر اضافه شدن، فرصت مچ شدن با تیم را از دست می‌دهد و به همین مساوات، او هم در خطر نرسیدن به حد نصاب حضور در بازی‌ها قرار می‌گیرد.

موارد بالا، همه و همه می‌تواند با دست‌به‌دست هم دادن پرسپولیس لیگ بیست و سوم را از داشتن چهار سهمیه خارجی محروم کند؛ آن هم در شرایطی که به احتمال زیاد، تیم‌های صنعتی و رقبای سنتی مثل استقلال فصل بعد با کاهش جذب لژیونر بیشتر رو به نفرات خارجی خواهند آورد و دست پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی در رقابت با آنها بسته خواهد شد.

 

استقلال پرسپولیس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین