کد خبر: 70338 A

قلعه‌نویی روی ستاره پرسپولیس خط قرمز کشید | جدایی سرلک از پرسپولیس؟

قلعه‌نویی روی ستاره پرسپولیس خط قرمز کشید | جدایی سرلک از پرسپولیس؟

لیست تیم ملی فوتبال ایران روز دهم شهریور توسط امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی برای بازی‌های دوستانه اعلام می‌شود و بحث درباره انتخاب بازیکنان مدنظر قلعه‌نویی داغ است.

ایران آرت: محمدحسین کنعانی‌زادگان در اردوی اخیر تیم ملی که شاگردان امیر قلعه‌نویی در مسابقات کافا حضور پیدا کردند، در جمع شاگردان او حضور داشت و در ترکیب تیم ملی هم به میدان رفت. کنعانی‌زادگان در مسابقه فینال مقابل ازبکستان، رفتاری جنجالی را از خود نشان داد و از زمین مسابقه اخراج شد که همگان در انتظار برخورد انضباطی امیر قلعه‌نویی با او بودند. گفته می‌شود در این‌باره قلعه‌نویی به کنعانی‌زادگان تذکر داده اما گویا سرمربی تیم ملی قصد دارد جریمه‌ای بیش از این تذکر برای مدافع پرسپولیس در نظر گیرد!

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال بعد از کُنش جنجالی کنعانی‌زادگان در دیدار مقابل تیم ملی ازبکستان گفت: «کنعانی‌زادگان حرکت غیر حرفه‌ای انجام داد، قلعه‌نویی و فدراسیون فوتبال با او صحبت کردند. این کار رفتاری نبود که در مسابقات از یک ایرانی سر بزند. برخی مواقع همین مسائل سبب می‌شود بالا نرویم. مهم نیست اشتباه داور بوده یا نبوده اما نباید در تیم ملی کارهایی که برخی مواقع در لیگ ما انجام می شود تکرار کنیم. این کار رفتاری نبود که از یک ایرانی سر بزند. وسط زمین بنشیند و بیرون نرود». حالا پیگیری‌های بیشتر نشان می‌دهد که گویا امیر قلعه‌نویی قصد دارد تا در اردوی پیش‌روی تیم ملی ایران روی نام کنعانی‌زادگان خط قرمز بکشد و او را به تیم ملی دعوت نکند!

کنعانی‌زادگان بعد از بازگشت به فوتبال ایران عضو ثابت ترکیب پرسپولیس بوده و کارنامه قابل‌قبولی را هم از خود به جای گذاشته و حتی یک پاس گل هم در کارنامه او به چشم می‌خورد. با این وجود گفته می‌شود که قلعه‌نویی به دنبال برخورد انضباطی با مدافع پرسپولیس است و همین مسئله باعث شده تا محمدحسین کنعانی‌زادگان فعلاً شانسی برای حضور در فهرست جدید تیم ملی نداشته باشد؛ مگر آنکه در فاصله یک هفته‌ای تا اعلام فهرست جدید، تصمیم قلعه‌نویی وتو شود و او مجدداً به سراغ دعوت از مدافع پرسپولیس برود. 

شرط قلعه‌نویی برای دعوت از میلاد سرلک

مشمول شدن میلاد سرلک هافبک پرسپولیس به خدمت سربازی حواشی زیادی را پیرامون این بازیکن ایجاد کرده است. سرلک که دو بار اعزام به خدمت خود را عقب انداخته، اگر به اردوی پیش روی تیم ملی دعوت شود، می‌تواند از قانون معافیت موقت تا ۳۰ سالگی استفاده کند.

در این شرایط شایعاتی مبنی بر دعوت از سرلک به تیم ملی فوتبال مطرح شده است؛ همین مسئله امروز در حاشیه بازدید امیر قلعه نویی از امکانات ورزشی جزیره کیش مورد پرسش از سرمربی تیم ملی قرار گرفت که با لبخند و واکنش او مواجه شد. قلعه نویی در ابتدا گفت: «ما فکر می‌کردیم در جزیره کیش سوالات حاشیه ای پرسیده نمی‌شود.»

سرمربی تیم ملی در ادامه به بیان نظر خود درباره دعوت از سرلک پرداخت و البته که اطلاعات دقیقی در این خصوص نداد. قلعه نویی بیان کرد: «مطمئن باشید که هر بازیکنی لیاقت حضور در تیم ملی را داشته باشد از او دعوت خواهیم کرد؛‌ در گذشته این اتفاق افتاده و خیلی‌ها از این روند استفاده کردند. ما در این رابطه تصمیم گیری نکردیم؛ نامه نگاری‌هایی همیشه در فدراسیون انجام می‌شده و قبل از ما نیز این اتفاق انجام شده است.»

او افزود: «لیست دعوت شدگان به تیم ملی را دهم اعلام می‌کنیم و تمامی بازیکنانی که به اعتقاد ما شایستگی کافی دارند در این لیست خواهند بود که در این مسیر نیز ادعاهای فضای مجازی برایمان مهم نیست. اینکه در گذشته هم چه اتفاقی افتاده اهمیتی ندارد. اگر بازیکنی لیاقت داشته باشد، دعوت می‌شود.»

حال باید تا دهم شهریور ماه منتظر ماند و دید آیا سرلک در لیست مدعوین قرار دارد یا خیر؛ اگر این اتفاق بیفتد، او تا ۳۰ سالگی می‌تواند از معافیت موقت برای نرفتن به خدمت سربازی استفاده کند.

پرسپولیس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین