کد خبر: 53333 A

تابلوهای سهراب، محصص، پیلارام زیر چوب حراج می‌روند/ دست‌کم دو میلیارد تومان برای نقاشی پیکاسو ایران

تابلوهای سهراب، محصص، پیلارام زیر چوب حراج می‌روند/ دست‌کم دو میلیارد تومان برای نقاشی پیکاسو ایران

اثر دیده نشده بهمن محصص که به وی لقب پیکاسوی ایران را داده‌اند با قیمتی بین ۷۰ تا ۹۰ هزار پوند (دست‌کم دو میلیارد تومان) به فروش خواهد رسید.

ایران آرت: هفته آینده بیش از ۱۰۰ اثر از هنرمندان مطرح منطقه در حراجی آنلاین هنر قرن بیستم خاورمیانه ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود که از آن جمله می‌توان به یکی از آثار کمتر دیده شده از بهمن محصص اشاره کرد.


روزنامه نشنال نوشت این اثر که Personaggio I نام دارد، در سال ۱۹۶۸ میلادی کشیده شده و پیش‌تر در مجموعه شخصی نلسون راکفلر معاون رئیس جمهور اسبق آمریکا قرار داشت. قیمت تخمینی این تابلو چیزی بین ۷۰ تا ۹۰ هزار پوند برآورد می‌شود.

بهمن محصص نقاش، مجسمه‌ساز و مترجم پیشروی ایرانی بود که نقاشی‌های آوانگارد وی از آثار معتبر نقاشی مدرن ایران محسوب می‌شود.


اثری دیده نشده از «پیکاسوی ایران» زیر چکش حراج


به گزارش ایرنا از دیگر آثار هنرمندان ایرانی در این حراجی می‌توان به اثری از زنده‌یاد فرامرز پیلارام نقاش و خوش‌نویس فقید کشورمان اشاره کرد. این اثر بی‌عنوان همچون پارچه‌ای چهل تکه از طرح‌ها و نمادهای هندسی است که با استفاده از رنگ متالیک، جوهر، مداد و گواش روی کاغذ کشیده شده‌اند. قیمت تخمینی این اثر بین ۶۰ تا ۸۰ هزار پوند برآورد می‌شود. 

پیلارام از بنیان‌گذاران مکتب سقاخانه بود که هنر مدرن را با هنر خطاطی ایرانی تلفیق کرد.


این حراجی همچنین شامل ۱۳ اثر از مجموعه خصوصی شیلا و اریک آذری از آثار هنر مدرن ایران در دهه ۶۰ میلادی است که آثاری از دیگر اعضای مکتب سقاخانه نظیر سهراب سپهری و مسعود عربشاهی را نیز دربرمی‌گیرد.اثری از سهراب سپهری، شاعر، نویسنده و نقاش پرآوازه ایرانی

حسن قائمی و فریدون رحیمی آسا از دیگر هنرمندان ایرانی حاضر در این حراج هستند که آثار آنها نیز بخشی از مجموعه آذری است. حراجی هنر قرن بیستم خاورمیانه ساتبیز از ۲۰ تا ۲۷ اکتبر (۲۹ مهر تا ۶ آبان) به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

 

سهراب سپهری بهمن محصص حراجی ساتبیز محصص فرامرز پیلارام حراجی آنلاین ساتبیز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین