کد خبر: 53361 A

بهترین عکس حیات وحش در سال ۲۰۲۰/ عکس

بهترین عکس حیات وحش در سال ۲۰۲۰/ عکس

جایزه اصلی این رقابت برای عکسی از یک ماده ببر سیبری که درختی را در آغوش گرفته است، به سرگئی گورشکوف عکاس روسی رسید

ایران آرت: موزه تاریخ طبیعی لندن دیروز سه‌شنبه (۲۲ مهر) در مراسمی آنلاین به میزبانی کیت میدلتون همسر شاهزاده انگلیس، برگزیدگان رقابت عکاسی بهترین عکس حیات‌وحش در سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد.

جایزه اصلی این رقابت برای عکسی از یک ماده ببر سیبری که درختی را در آغوش گرفته است، به سرگئی گورشکوف (Sergey Gorshkov) عکاس روسی رسید.  

به گزارش ایرنا بیش از ۱۱ ماه طول کشید تا گورشکوف بتواند با استفاده از دوربین‌های مخفی که در منطقه خاور دور روسیه کار گذاشته بود، این عکس را ثبت کند. خاور دور روسیه تنها نقطه‌ای از زمین است که ببر سیبری هنوز در آن یافت می‌شود.

تیم لیتل‌وود از اعضای هیئت داوران این جایزه و مدیر اجرایی موزه تاریخ طبیعی با اشاره به این که ببرهای سیبری در قرن گذشته تا مرز انقراض شکار شدند و همچنان شکار غیرقانونی و قطع بی‌رویه درختان تهدیدی برای جانشان است، گفت: این تصویر استثنایی از ماده ببری که این چنین به جزئی از زیستگاه طبیعی خود تبدیل شده، به ما امید می‌دهد. زیرا گزارشات اخیر از آن حکایت دارد که در نتیجه تلاش‌های متعهدانه برای حفاظت از گونه‌ها در حال انقراض، جمعیت این گونه در حال افزایش است.

رز کیدمن کاکس (Roz Kidman Cox) رئیس هیئت داوران این جایزه نیز درباره عکس برنده می‌گوید: این صحنه همتایی ندارد؛ یک نگاه منحصربه‌فرد به لحظه‌ای خصوصی و صمیمی در اعماق یک جنگل جادویی.

عنوان بهترین عکاس جوان حیات‌وحش در سال ۲۰۲۰ نیز به خاطر تصویری از یک روباه به یک دختر نوجوان فنلاندی رسید.

در سایر دسته‌ها، عکس پُل هیلتون از یک ماکاک دم خوکی (نوعی میمون) برنده جایزه عکاسی روزنامه‌نگاری حیات وحش و بهترین عکس داستانی شد و فرانک دشانلدول برای عکسی از یک جفت زنبور سرخ جایزه دسته رفتار: بی‌مهرگان را دریافت کرد.این عکس‌های برگزیده از بین ۱۰۰ نامزد نهایی انتخاب شدند.
 

عکاسی جایزه عکاسی عکس حیات وحش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین