کد خبر: 63140 A

یک پروژه هنری - شهری در سیدنی استرالیا

تقاطع نوری عنوان پروژه‌ هنری-شهری یان استرنج هنرمند استرالیایی در یک محله‌ واقع در حاشیه شهر سیدنی است.

ایران‌آرت: یک‌ هنرمند استرالیایی به‌ کمک نصب و راه‌اندازی ۱۲۰ متر دیود نورانی ( LED ) ، حیات و جلوه‌ای تازه و معاصر به خانه‌ای متروکه و قرن نوزدهمی که در چهارراهی پرتردد واقع شده، بخشیده است.

تقاطع نوری عنوان پروژه‌ هنری-شهری یان استرنج هنرمند استرالیایی در یک محله‌ واقع در حاشیه شهر سیدنی است.

به‌گزارش ایران‌آرت به نقل از دیزاین بوم؛ پروژه یان استرنج که همزمان یک اثر هنری و نصب عمومی به منظور زیباسازی‌ شهری محسوب می‌شود، در اواسط سال جاری در سیدنی استرالیا رونمایی شد.

این‌ پروژه شهری موفق شده است تا نمای فرسوده ساختمان ویکتوریایی قرن نوزدهم را با نصب هنرمندانه ال‌ای‌دی‌ها و ایجاد خطوط پرسپکتیو نوری، همچون‌ گوشواره‌هایی تزیینی به یک اثر هنری ویژه و در معرض توجه تغییر و سامان دهد. ضمن آنکه این خطوط با خلق چشم‌اندازی انتزاعی، بیانگر تاثیر شگفت‌انگیز بینش هنری بر معماری، مناظر و محیط شهری می‌باشد.

download

استرنج، هنرمند استرالیایی در این خصوص می‌گوید: خلق خطوط نوری در تقاطع این محله از سیدنی، تلاشی برای یک تحول چشمگیر با ایجاد پرسپکتیوهای انتزاعی در محیط و حتی‌ فضای داخلی این ساختمان کهنه بوده است. این خطوط پرسپکتیو ترسیم و نصب شده، در طبیعت ظاهر نمی‌شوند؛ بلکه از اجزا و تکنیک‌های اصلی در نقاشی، طراحی و معماری به شمار می‌آیند. این تلاشی برای مهار، بازنمایی و تغییر شرایط است.

یان استرنج پروژه تقاطع نوری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین