کد خبر: 63869 A

«من احمقم. چه کار کرده‌‌‌ام!» ...نوجوانانی که این نگهبان را برای نقاشی با خودکار تشویق کرده‌‌‌اند از طریق دوربین‌‌‌های مداربسته قابل شناسایی نیستند.

ایران آرت: نگهبانی که چندی پیش روی تابلوی نقاشی ارزشمندی با خودکار چشم کشیده بود می‌‌‌گوید در زمان انجام این‌‌‌کار فکر می‌کرده این اثر یک نقاشی کودک است.

این نگهبان روس در نخستین روز فعالیتش در مرکز یلتسین واقع در شهر یکاترینبرگ، پس از آنکه برای یک تابلوی نقاشی قرن بیستمی با خودکار چشم کشید، خبرساز شد.

آنا لپورسکایا، نقاش این تابلو، به عمد شخصیت‌‌‌های تابلوی نقاشی را بدون اجزای صورت نقاشی کرده بود. این تابلوی نقاشی به دهه ۳۰ میلادی تعلق دارد و در آن سه آدمک بدون صورت به تصویر کشیده شده‌‌‌اند.

 این تابلو حدود یک‌میلیون دلار ارزش‌‌‌گذاری شده است.

با این حال به نوشته ایسنا نگهبانی که از سوی یک شرکت خصوصی برای تامین امنیت یک گالری استخدام شده بود، برای شخصیت‌‌‌های این نقاشی با خودکار چشم کشید.

حالا نگهبان  ۶۳ ساله از کاری که کرده پشیمان است. او یکی از سربازانی است که در جنگ زخمی شده بود.  این نگهبان در گفت‌‌‌وگویی با یکی از رسانه‌‌‌های روس اظهار کرد در زمان نقاشی کشیدن با خودکار فکر می‌کرده این یک نقاشی کودکانه است و در آن زمان چند نوجوان که برای ملاقات به گالری آمده بودند نیز او را به انجام این کار تشویق کرده بودند.

این نگهبان در جریان گفت‌وگو بیان کرد: «من احمقم. چه کار کرده‌‌‌ام!»

این نگهبان می‌‌‌گوید نمی‌‌‌دانست کار اشتباهی انجام داده است. وقتی پلیس چند روز بعد به سراغ او رفت، او نمی‌توانست اتهاماتی که علیه او هستند را درک کند.

بر اساس گزارش رسانه‌‌‌های روسی، نوجوانانی که این نگهبان را برای نقاشی با خودکار تشویق کرده‌‌‌اند از طریق دوربین‌‌‌های مداربسته قابل شناسایی نیستند. این نگهبان می‌‌‌گوید اگر می‌‌‌دانست این نقاشی بسیار گران است و از مسکو به گالری منتقل شده است، هرگز به آن آسیبی نمی‌‌‌رساند.

گران ترین نقاشی ها آثار نقاشی گرانقیمت نقاشان روس گرانترین نقاشی های دنیا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین