کد خبر: 64845 A

یک تابلو نقاشی دیگر از مجموعه آثار «ژان میشل باسکیا» در یک حراجی به قیمت چشمگیر به فروش رسید.

ایران آرت: حراجی «فیلیپس» روز چهارشنبه با برپایی حراج هنر معاصر و قرن بیستم، آثاری به ارزش کلی ۲۲۶ میلیون دلار را به فروش رساند که رکوردی در فروش این حراجی نیز محسوب می‌شود.

در این حراجی ۳۶ اثر ارائه شدند که یکی از تابلوهای نقاشی اثر «ژان میشل باسکیا» نیز یکی از آن‌ها بود. نقاشی بدون عنوان اثر «باسکیا» که در سال ۱۹۸۲ خلق شده است و با نام «شیطان» هم شناخته می‌شود، در این حراجی توسط یک میلیاردر ژاپنی به فروش رسید. او این نقاشی را در شش سال پیش در حراجی کریستیز به قیمت ۵۷.۳ میلیون دلار خریداری کرده بود. در نهایت این نقاشی در حراجی اخیر «فیلیپس» به یک خریدار آسیایی به قیمت ۸۵ میلیون دلار فروخته شد.

به گزارش ایسنا، این تابلو نقاشی اکنون گران‌ترین اثری محسوب می‌شود که تاکنون در حراجی «فیلیپس» فروخته شده است. این عنوان پیش از این به اثری از «اندی وارهول» که در سال ۲۰۱۰ به قیمت ۶۳ میلیون دلار فروخته شده بود تعلق داشت.

ارزش آثار هنری «باسکیا» در سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. هفت اثر این هنرمند که در سال ۱۹۸۸ و در سن ۲۷ سالگی درگذشت به قیمت بیش از ۴۰ میلیون دلار فروخته شده‌اند. سه مورد از این نقاشی‌ها سال گذشته فروخته شدند. اغلب این نقاشی‌های گران‌قیمت در اوایل دهه ۸۰ یعنی دوره‌ای از فعالیت این هنرمند که از نظر اغلب مجموعه‌داران ارزشمندتر بوده است، خلق شده‌اند.

البته ۱۴ اثری که در حراجی اخیر «فیلیپس» ارائه شدند به هنرمندان زن تعلق داشتند و طی آن نیز رکورد جدیدی برای آثار «یایویی کوساما» و «رابین اف. ویلیامز» به ثبت رسید.

 

ژان میشل باسکیا حراجی فیلیپس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین