کد خبر: 65143 A

ونگوگ، ونسان ونگوگ، نقاشی

ون‌گوگ در سن ۳۷ سالگی درگذشت و هفته‌های پایانی عمرش جزو پربارترین دوره‌های زندگی او از نظر خلق تابلوهای نقاشی بودند.

ایران آرت: ونسان ون‌گوگ در طول ۱۰ سال، آثار هنری متفاوتی را خلق کرد که همچنان مردم نقاط مختلف جهان از تماشای آن‌ها لذت می‌برند. او به موجب سبک پست امپرسیونیسمی که به کار گرفت،‌ از رنگ‌های سرزنده و ضربات ضخیم قلمو برای به تصویر کشیدن محیط پیرامونش کمک گرفت.

به گزارش ایسنا، او که در شهر «اور سور اواز» زندگی و فعالیت می‌کرد، تمام وقتش را به نقاشی کردن اختصاص می‌داد و به طور میانگین هر روز یک تابلونقاشی خلق می‌کرد. او در فاصله بین اواسط ماه مه که به «اور سور اواز» نقل مکان کرده بود تا ۲۹ جولای ۱۸۹۰ که درگذشت، بیش از ۷۰ تابلو نقاشی به علاوه چندین طراحی خلق کرد.

در ادامه بیشتر با سال پایانی و نقاشی‌هایی که گمان می‌رود آخرین آثار هنری این هنرمند باشند آشنا می‌شوید:

تماشاگر آخرین نقاشی‌های «ون‌گوگ»‌ باشید «باغ در اورز» ۱۸۹۰

«وینسنت ون‌گوگ» در مه سال ۱۸۹۰ بلاخره پس از یک سال از آسایشگاه نزدیک «سنت رمی» خارج شد. با اینکه که او داوطلبانه وارد این آسایشگاه شده بود، اما از نامه‌هایش می‌توان دریافت در ماه‌های پایانی دوران حضورش در آسایشگاه احساس بی‌قراری می‌کرد.

«ون گوگ» تقریبا بلافاصله پس از خروج از آسایشگاه به شهر کوچک «اور سور اواز» که مکان محبوبی برای هنرمندان بود، نقل مکان کرد. او در آن شهر تحت نظر دکتر «گاشه» پزشک و مجموعه‌دار هنری زندگی کرد.

«وینسنت» در آن شهر به برادر کوچکش «تئو» که در پاریس

مشغول بود و از «ون‌گوگ» حمایت مالی می‌کرد هم نزدیکتر بود.

تماشاگر آخرین نقاشی‌های «ون‌گوگ»‌ باشید «راه‌پله در اورز» ۱۸۹۰
تماشاگر آخرین نقاشی‌های «ون‌گوگ»‌ باشید «کومه‌های زیر آسمان بارانی» ۱۸۹۰

«وینسنت» تقریبا هیچگاه به عنوان یک هنرمند قادر به تامین مخارجش نبود و در طول زندگی «تئو» حامی مالی و عاطفی او بود.

تماشاگر آخرین نقاشی‌های «ون‌گوگ»‌ باشید «گندم‌زار پس از باران» ۱۸۸۹

این نقاش با رسیدن به «اور سور اواز» خود را وقف خلق آثارش کرد. با اینکه شاید این انرژی زیاد روشی برای مقابله با نگرانی‌ها و تنش‌های ناشی از مسائل مالی و مشکلات روحی‌اش بوده، اما به وضوح می‌توان دریافت او به شدت تحت تاثیر طبیعت اطرافش قرار گرفته بود. مزرعه گندم به یکی از پرتکرارترین موضوعات نقاشی او تبدیل شد که «ون‌گوگ» آن را در ساعات مختلف روز و از زاویه‌های مختلفی به تصویر می‌کشید. در روزهای پایانی زندگی «ون‌گوگ» سبک آثار هنری او نیز تغییر کرد و آثارش

در برخی موارد حتی انتزاعی هم بودند.

تماشاگر آخرین نقاشی‌های «ون‌گوگ»‌ باشید «گندمزار زیر ابرهای توفانی»۱۸۹۰

با توجه به این‌که «وینسنت» به ندرت تاریخ خلق آثارش را ثبت می‌کرد، هنوز مشخص نیست دقیقا کدام نقاشی آخرین اثری است که او خلق کرده، با این‌حال تاریخ‌دانان معتقدند گروهی از آثار این هنرمند به ماه‌ پایانی زندگی این هنرمند تعلق دارند.

تماشاگر آخرین نقاشی‌های «ون‌گوگ»‌ باشید «مزرعه گندم و کلاغ‌ها» ۱۸۹۰

تابلو «مزرعه گندم و کلاغ‌ها» اثری است که اغلب کارشناسان معتقد بودند آخرین نقاشی باشد که «ون‌گوگ» خلق کرده است. با اینکه در حال حاضر مدارک کافی برای به چالش کشیدن این فرضیه وجود دارد، اما «مزرعه گندم و کلاغ‌ها» یکی از آخرین آثار «ون‌گوگ» است.

تماشاگر آخرین نقاشی‌های «ون‌گوگ»‌ باشید «ریشه‌های درخت» ۱۸۹۰

«ریشه‌های درخت» یکی دیگر از نقاشی‌های دوران پایانی زندگی و شاید آخرین نقاشی باشد که «ون‌گوگ» روی آن کار کرده است. این نقاشی که تاحدی ویژگی‌های نقاشی انتزاعی در آن دیده می‌شود و برای خلق آن از رنگ‌های سرزنده استفاده شده است، نمایی از تنه و ریشه‌های درخت را به تصویر می‌کشد.

ونسان ونگوگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین