کد خبر: 65247 A

موزه هنرهای معاصر تهران، گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، مینی مالیسم،کانسپچوال آرت

۳۸ اثر دیده نشده از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران برای نخستین بار به نمایش درآمد.

ایران آرت: به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در نمایشگاه مینیمالیسم و کانسپچوال آرت شامل آثاری از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، ۳۸ اثر برای نخستین بار نمایش داده شده است.

در نمایشگاه مینیمالیسم و هنرمفهومی از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران ۳۸ اثر  از هنرمندانی از جمله، سل له ویت،اد راشا، شوساکو آراکاورا،دانلد جاد، رابرت موریس، پیتر استرویکن، کیت سونیر، دیتر روث ، بورلی پپر ، برای اولین بار به نمایش در آمده است.

 نمایشگاه مینیمالیسم و کانسپچوال آرت، با هدف نمایش بخشی از آثار گنجینه ارزشمند موزه هنرهای معاصر تهران به ارائه آثاری می‌پردازد که متعلق به دوران آغاز تا اوج این دو جریان در دهه‌های میانی قرن بیستم هستند. همچنین آثاری از هنرمندانی از مکاتب دیگر که بر شکل گیری هنر کانسپچوال تاثیر داشته یا از آن تاثیر گرفته‌اند در این نمایشگاه حاضر هستند. هدف این نمایشگاه پیروی از تقسیم بندی‌های مرسوم نیست بلکه قصد دارد با بازخوانی دو مفهوم جریان‌ساز در میانه قرن بیستم به تحلیلی از محتوای فکری و تاثیرات و میراث این دو جریان دست یابد.

نمایشگاه مینیمالیسم و کانسپچوال آرت در موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه مینیمالیسم(کمینه گرایی) و کانسپچوال آرت (هنر مفهومی) با ارائه بیش از ۱۳۰ اثر از ۳۴ هنرمند به کیوریتوری بهرنگ صمدزادگان تا ۲۷ شهریور ماه ادامه دارد.

موزه هنرهای معاصر تهران گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران نمایشگاه مینیمالیسم و کانسپچوال آرت در موزه هنرهای معاصر تهران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین