کد خبر: 65332 A

دیمین هرست، سازه هنری،نقاش، هنرمند

​​​مدیر عامل موزه به آژانس مطبوعاتی آلمان گفت که آنها با هیرست، خالق این سازه، تماس خواهند گرفت تا ببینند آیا او مایل است این هنر را با استفاده از مگس مصنوعی اصلاح کند یا خیر.

ایران آرت: نمایش یک سازه هنری با استفاده از سر گاو مرده و مگس های زنده ایی که تک تک کشته می شوند در موزه آلمان متوقف شد. این اثر سر و صدای زیادی به پا کرده بود. اما در همان بدو برگزاری، به دلیل انتقادها و مخالفت های زیاد جمع شد!

طبق  شکایت PETA، مگس‌ها گونه‌ای حفاظت‌شده هستند. به همین علت، موزه کانستا در آلمان باید سازه هنری خود را جمع کند.

پس از حذف آثار هنری دیمین هرست، که شامل انبوهی از مگس‌هایی است که می‌میرند، از نمایشگاه موزه‌ای آلمانی، این سازه هنری سر و صدایی ایجاد کرد.

به گزارش روزیاتو، موزه Kunstmuseum ولفسبورگ پس از طرح شکایت گروه حقوق حیوانات PETA به شهر، نصب سازه A Hundred Years (1990) را متوقف کرد. سپس شهر ولفسبورگ درخواست کرد که این سازه حذف شود و موزه موافقت کرد.

قانون رفاه حیوانات آلمان کشتن یا آسیب رساندن به حیوانات را بدون دلیل مناسب ممنوع می کند.

آندریاس بیتین، مدیر موزه به روزنامه آلمانی براونشوایگر سایتونگ گفت:«ما فکر می کردیم که مگس ها تحت قانون رفاه حیوانات نیستند.»

 

download-1-5

کسب رضایت از خالق اثر و تغییر آن

اوتمار بومر، مدیر عامل موزه، به آژانس مطبوعاتی آلمان گفت که آنها با هیرست، خالق این سازه، تماس خواهند گرفت تا ببینند آیا او مایل است این هنر را با استفاده از مگس مصنوعی اصلاح کند یا خیر.

پتا بیانیه‌ای را نیز به روزنامه صادر و این نمایشگاه را محکوم کرد.

پیتر هافکن، نماینده پتا در آلمان به Braunschweiger Zeitung می گوید:«کشتن حیوانات هیچ ربطی به هنر ندارد، بلکه نشان دهنده تکبر مردمی است که به معنای واقعی کلمه به خاطر منافع خود دست از هیچ چیز برنمی دارند.»

سازه “صد سال” دارای یک صفحه نمایش شیشه ای است که به دو قسمت تقسیم شده است. یک طرف مگس ها در حال تخم ریزی هستند. مگس‌ها سپس از طریق سوراخی به طرف دیگر می‌روند و با نور درخشانی که مگس‌ها را می‌سوزاند، به سمت دیگر کشیده می‌شوند. نسخه قبلی دارای یک سر گاو مرده بود که مگس ها را جذب می کرد.

 

نمایشگاه نقاشی دیمین هرست
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین