کد خبر: 65828 A

ونگوگ، ونسان ونگوگ، نقاشی، لئوناردو داوینچی

این نقاشی‌ که تصور می‌شود زمانی که این هنرمند در آنتورپ تحصیل می‌کرده، کشیده شده است - به نظر می‌رسید گم‌ شده یا از بین رفته بود تا این‌که در سال ۲۰۱۲ پشت یک نقاشی دیگر کشف شد.

ایران آرت: یک نقاشی پنهان ونسان ون گوگ، بیش از ۱۳۵ سال پس از پنهان ماندن پشت نقاشی دیگری، با استفاده از هوش مصنوعی بازسازی شده است.

نقاشی دو کشتی‌گیر مرد ۱۰ سال پیش در زیر نقاشی طبیعت بی‌جان از همین هنرمند کشف شد.

در حالی‌ که فناوری اشعه ایکس پیش‌تر این نقاشی را آشکار کرده بود، دانشمندان دانشگاه کالج لندن اکنون آن را به‌صورت رنگی و به سبک خود ون گوگ زنده کرده‌اند.

این نقاشی دو مرد را درگیر نبرد نشان می‌دهد و لکه‌های خون قرمز در پس‌ز‌مینه‌ای پاشیده شده است که با ضربه‌های قلم‌مو، رنگ آبی به آن زده‌اند.

قرار است این نقاشی بازآفرینی‌شده ابتدای سپتامبر در نمایشگاه هنر فوکس (Focus Art Fair) در لوور به نمایش گذاشته شود.

به گزارش ایندیپندنت، ون گوگ یک بار گذرا به یک نقاشی‌ در مورد کشتی‌گیران اشاره کرده بود. او در سال ۱۸۸۶ در نامه‌ای به برادرش گفت: «این هفته چیزی بزرگ با دو تنه برهنه نقاشی کردم‌- دو کشتی‌گیر.» و افزوده بود: «خیلی از این کار خوشم می‌آید.»

این نقاشی‌ که تصور می‌شود زمانی که این هنرمند در آنتورپ تحصیل می‌کرده، کشیده شده است - به نظر می‌رسید گم‌ شده یا از بین رفته بود تا این‌که در سال ۲۰۱۲ پشت یک نقاشی دیگر کشف شد.

اوکسیا پالوس (Oxia Palus)‌ــ طرحی ابتکاری که از هوش مصنوعی، طیف‌نمایی و چاپ سه‌بعدی برای زنده کردن نقاشی‌های پنهان استفاده می‌کند- حامی پروژه بازسازی نقاشی «دو کشتی‌گیر» بود.

آنتونی بوراچد، متخصص مغز و اعصاب یونیورسیتی کالج لندن که همراه جورج کان، فیزیکدان، و جسپر اریکسون، هنرمند، هدایت این کار را بر عهده داشت، به تلگراف گفت آن‌ها الگوریتمی درست کرده‌اند تا تلاش و بررسی کند که ببیند نقاشی اصلی احتمالا چطور به نظر می‌رسیده است.

او گفت: «در حال حاضر، نمی‌توان گفت که چقدر شبیه نقاشی اصلی است، زیرا اطلاعاتی وجود ندارد. من فکر می‌کنم بسیار قانع‌کننده است- این تا به این‌جا بهترین حدسی است که می‌توانیم با فناوری موجود داشته باشیم.»

دانشجویان دوره دکتری یونیورسیتی کالج لندن همچنین در تلاش‌اند سایر نقاشی‌های پنهان را از طریق طرح ابتکاری اوکسیا پالوس بازآفرینی کنند، از جمله «زن برهنه ایستاده» ون گوگ و «مدونا» نقاشی گم‌شده قرن پانزدهم لئوناردو داوینچی.

گفته می‌شود هنرمندان برای صرفه‌جویی در هزینه یا پنهان کردن آثاری که خوششان نمی‌آمد، از بوم‌ها استفاده مجدد می‌کردند.

 

ونسان ونگوگ لئوناردو داوینچی زن برهنه ایستاده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین