کد خبر: 66203 A

ال اس لوری، نقاشی

مناقصه این نقاشی با قیمت 5 میلیون پوند در نمایشگاه کریستی از هنر مدرن بریتانیا و ایرلند آغاز شد و در نهایت موزه سالفورد آن را با قیمت 7.8 میلیون پوند خریداری کرد.

ایران آرت: موزه سالفورد 7.8 میلیون پوند برای تابلوی «رفتن به مسابقه» اثر «ال اس لوری» پرداخت کرد تا این نقاشی از مجموعه خصوصی به موزه و معرض دید عموم راه یابد.

خرید تابلوی خلق شده توسط این نقاش در سال 1953 که مورد علاقه طرفداران فوتبال بود و در اختیار مجموعه‌ای وابسته به این ورزش، با هدیه یک بنیاد خیریه امکان پذیر شد تا از کنج یک مجموعه خصوصی به دید عموم برسد.

اندرو لاو از مسولین موزه گفت: این تابلوی «ال اس لوری» متعلق به سالفورد است که در معرض دید عموم قرار دارد، نزدیک به زادگاهش، جایی که او در آنجا تحصیل کرده و در آنجا زندگی کرده است. تصویر این نقاش بزرگ از افرادی که در حال رفتن برای تماشای یک مسابقه فوتبال هستند، تنها یکی از ژانرهای کار باورنکردنی او است.

به گزارش فارس، تابلوی «رفتن به مسابقه» ۲۲ سال در مرکز هنر «لوری» برای عموم مردم به نمایش گذاشته شده بود تا اینکه در سال ۱۹۹۹ به قیمت ۱.۹ میلیون پوند توسط «انجمن فوتبالیست‌های حرفه‌ای» خریداری شد.

به گزارش فارس، «لارنس استفن لوری» که مجموعه‌دار علاقه‌مند به ساعت و آثار هنری بود اغلب در حراجی‌های منچستر و لندن حاضر می‌شد. او که شخصیت فروتنی داشت و از دریافت افتخاراتی همچون لقب شوالیه امتناع کرد، در سال‌های پایانی عمرش به عنوان یک هنرمند دیده شد. با اینکه حتی یکی از نقاشی‌هایش در نخستین نمایشگاه آثارش در سال ۱۹۲۱ هم به فروش نرسید اما پیش از آنکه عمر او در سن ۸۸ سالگی و در سال ۱۹۷۶ به پایان برسد، آثار او در حراجی‌ها ارائه شدند. در سال ۱۹۷۶ تصویر یکی از آثار او روی تمبرهای انگلیس نقش بست.

مناقصه این نقاشی با قیمت 5 میلیون پوند در نمایشگاه کریستی از هنر مدرن بریتانیا و ایرلند آغاز شد و در نهایت موزه سالفورد آن را با قیمت 7.8 میلیون پوند خریداری کرد.

 

نقاشی ال اس لوری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین