کد خبر: 66643 A

ونسان ونگوگ، ونگوگ

نمایش همزمان نقاشی‌های معروف ونگوگ/ از مشهورترین درخت تاریخ هنر تا شب پرستاره

نمایش همزمان نقاشی‌های معروف ونگوگ/ از مشهورترین درخت تاریخ هنر تا شب پرستاره

موزه هنر متروپولیتن دو شاهکار «ون‌گوگ» را پس از ۱۲۰ سال در کنار یکدیگر به نمایش می‌گذارد.

ایران آرت: مسوولان موزه هنر متروپولیتن نیویورک اعلام کردند که نمایشگاه بزرگی از آثار «وینسنت ون‌گوگ»‌ نقاش برجسته هلندی با محوریت سروهای مارپیچی که موضوع اغلب نقاشی‌های سال‌های پایانی عمر این هنرمند بودند را برگزار می‌کنند. در این نمایشگاه تابلوهای نقاشی که «ون‌گوگ» در «آرل» و پنجره آسایشگاه «سن رمی»‌ نقاشی کرده است برای عموم مردم به نمایش گذاشته می‌شود. 

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه بزرگ از بیست و دوم ماه مه آغاز می‌شود و تا بیست و هفتم اوت ۲۰۲۳ به فعالیت ادامه خواهد داد و یکی از چندین نمایشگاهی است که سال آینده میلادی در سراسر جهان به مناسبت صد و هفتادمین سالگرد تولد «ون‌گوگ»‌ برگزار خواهد شد،‌ اما نخستین نمایشگاهی است که سروهای مشهور او را در مرکز توجه قرار می‌دهد.

نمایش همزمان شاهکارهای «ون‌گوگ» بعد از ۱۲۰ سال «گندم‌زار و سرو»‌ اثر «ون گوگ»‌ / ژوئن ۱۸۸۹

سرو در حقیقت مشهورترین درخت درتاریخ هنر محسوب می‌شود و به اعتقاد مدیر موزه متروپولیتن «ون‌گوگ»‌ موفق شد این درخت‌ها را با قدرت و به روشی منحصربه‌فرد نقاشی کند.

در مجموع حدود ۴۰ تابلو نقاشی،‌ طراحی‌های کمتردیده‌شده و نامه‌های مصور در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهند شد. نکته قابل توجه درباره این نمایشگاه به هم پیوستن دو شاهکار این هنرمند بعد از گذشت ۱۲۰ است. «گندم‌زار و سروها»‌ و «شب پرستاره» آخرین‌بار در سال ۱۹۰۱ میلادی در کنار یکدیگر به نمایش گذاشته شده بودند.

از تابلوهای نقاشی قابل توجه دیگری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شوند به نسخه دیگری از «گندمزار و سروها»‌ می‌توان اشاره کرد که در سپتامبر سال ۱۸۸۹ خلق شده است و از گالری ملی لندن امانت داده می‌شود.

نمایش همزمان شاهکارهای «ون‌گوگ» بعد از ۱۲۰ سال «گندم‌زار و سرو» اثر «ون گوگ»‌ / سپتامبر ۱۸۸۹

نقاشی «باغ میوه با سرو» از مجموعه نقاشی‌های این هنرمند با موضوع سرو محسوب می‌شود که اخیرا در یک حراجی به قیمت ۱۱۷.۲ میلیون دلار فروخته شد و رکورد فروش آثار «ون‌گوگ» را جا به جا کرد.

ونسان ونگوگ ونگوگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین