کد خبر: 67024 A

پانزدهمین جشنواره تجسمی فجر

۱۱ میلیاردی شدن تجسمی فجر/ چرا اعضای هیأت داوران تجسمی فجر ناشناخته هستند؟

۱۱ میلیاردی شدن تجسمی فجر/ چرا اعضای هیأت داوران تجسمی فجر ناشناخته هستند؟

مدیرکل تجسمی وزارت ارشاد از افزایش سه میلیارد تومانی بودجه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خبر داد.

ایران آرت: خبرگزاری مهر نوشت: بودجه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر سه میلیارد تومان افزایش یافت. اما این رسانه ابتدا از ناشناخته بودن داوران این رویداد پرسیده است.

سید عباس میرهاشمی, دبیرکل پانزدهمین جشنواره تجسمی فجر در پاسخ به پرسشی درباره ناشناخته بودن اعضای هیأت داوری تاکید کرد: قالب اعضای هیأت داوری، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها هستند اما برخی خرده گرفتند که چرا از جوانان استفاده نکردیم که باید بگویم در دوره‌های قبل و این دوره جشنواره از جوانانی که جز بهترین‌ها هستند بهره گرفتیم.

وی بیان کرد: اعضای هیأت داوران جشنواره هر کدام‌شان کتابی جامع هستند که هیچگاه باز نشده‌اند و به دلیل نشناختن آن‌ها، این تعبیر پدید آمده که نباید جایگاهی در این جشنواره داشته باشند و همین‌جا از آنهایی که غفلت شده، به سهم خودم عذرخواهی می‌کنم.

عبدالرضا سهرابی، مدیر کل هنرهای تجسمی ارشاد در پاسخ به پرسشی درباره بودجه جشنواره پانزدهم تجسمی فجر گفت: مبلغ بودجه ابتدا به ساکن، رقمی بیش از ۸ میلیارد در نظر گرفته شد اما با توجه به موضوعاتی که در جلسات شورای سیاستگذاری مطرح شد، این مبلغ به میزان ۱۱ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

در جلسه خبری این جشنواره اعلام شد ۴۴۰ اثر از ۲۷۴ هنرمند به نمایشگاه آثار جشنواره در بخش‌های مختلف طوبای زرین و بخش ویژه قله‌ها راه یافتند. همچنین، هزار و ۴۳۰ اثر در بخش کیوریتوری کتاب سال کاریکاتور، ۱۲۵ اثر در بخش نمایشگاهی کتاب سال کاریکاتور و ۷۲ اثر در بخش کیوریتوری نمایشگاهی پوستر حضور خواهند داشت.

سیدمصطفی زراوندیان دبیر بخش تجسم هنر جشنواره نیز اعلام کرد: در آذرماه امسال با تمامی ادارات کل ارشاد استان‌ها مکاتباتی انجام دادیم و درخواست کردیم به ترتیب اولویت سه نفر هنرمندشان را به ما معرفی کنند و همه استان‌ها دعوت را اجابت کردند و کیوریتورهای ما با هنرمندان استانی ارتباط گرفتند. هر استان حداقل ۱۲ هنرمند را برای نگارخانه‌های استانی باید تعریف می‌کرد و خوشحالیم که در حال حاضر بیش از این میزان شده است و هم اکنون بالغ بر ۵۵۰ هنرمند استانی در بخش تجسم هنر شرکت کرده‌اند که بالغ بر ۱۱ استان همزمان با تهران جشنواره را آغاز می‌کنند و بقیه در تاریخ‌های دیگر در بهمن ماه برگزار خواهند کرد.

گفتنی ست پانزدهمین جشنواره تجسمی فجر از هفتم بهمن در موسسه صبا آغاز به کار خواهد کرد.

سید عباس میرهاشمی عبدالرضا سهرابی پانزدهمین جشنواره تجسمی فجر مصطفی زراوندیان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین