کد خبر: 67693 A

پریناز ایزدیار ، موزه گنجینه بابل

ببینید: اعتراض پریناز ایزدیار به تغییر کاربری موزه شهرش

ببینید: اعتراض پریناز ایزدیار به تغییر کاربری موزه شهرش

پریناز ایزدیار در صفحه ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری خود به احتمال تغییر کاربری موزه شهرش اعتراض کرد.

ایران آرت : پریناز ایزدیار که متولد شهر بابل است به احتمال تغییر کاربری موزه شهرش اعتراض کرد. این موزه که در بابل به گنجینه شهرت دارد با شایعه تغییر کاربری روبرو است. این ساختمان قدیمی زیبا در قلب شهر بابل در اختیار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ست به دلیل عدم پرداخت اجاره ممکن است تخلیه شود!!

موزه گنجینه بابل

موزه بابل موسوم به گنجینه بابل به عنوان تنها موزه مردم‌شناسی مازندران در ساختمان شهرداری سابق شهر بابل واقع شده‌است.

موزه بابل، تنها موزه مردم شناسی استان مازندران در شهر بابل است که در ساختمان شهرداری سابق بابل جای گرفته‌است. این ساختمان متعلق به دوران پهلوی است و اولین موزه استان مازندران محسوب می شود.

موزه گنجینه بابل

ساختمان این موزه در سال ۱۳۰۷ به عنوان بلدیه یا شهرداری بنا شده بود. این ساختمان در سال ۱۳۷۴با کاربری فرهنگی در اختیار میراث فرهنگی مازندران قرار گرفت و پس از احیا، مرمت و بازپیرایی در بهمن سال ۱۳۷۵به عنوان موزه بابل افتتاح شد.

پریناز ایزدیار هشتم شهریور سال ۱۳۶۴ در بابل زاده شد. پدر پریناز اهل ساری و مادرش اهل بابل است و به گفته خودش به زبان مازندرانی تسلط کامل دارد. او که تحصیلاتش لیسانس گرافیک است، سال ۱۳۸۶ با ایفای نقش در فیلم یک مرد، یک شهر اثر حسن هدایت وارد سینما شد اما پس از بازی در سریال زمانه ساختهٔ حسن فتحی و بعدتر سریال شهرزاد به شهرت رسید.

ایزدیار در سال ۱۳۹۴ برای بازی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی و چهارمین دوره جشنوارهٔ فیلم فجر شد.

پریناز ایزدیار موزه گنجینه بابل گنجینه بابل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین