کد خبر: 68343 A

رامبراند| رامبرانت| نقاشی

کشف دو تابلوی نادیده از رامبراند/ پرتره‌هایی که میلیون‌ها دلار می‌ارزند

کشف دو تابلوی نادیده از رامبراند/ پرتره‌هایی که میلیون‌ها دلار می‌ارزند

۲ تابلوی نقاشی کمیاب از رامبراند که تاکنون هرگز در معرض دید عموم قرار نگرفته بود، پس از ۲۰۰ سال در مجموعه هنری خصوصی یک خانواده انگلیسی کشف شد.

ایران آرت: 2 پرتره استثنایی و کمیاب از رامبراند که برای محققان هنر ناشناخته مانده و هرگز در معرض دید عموم قرار نگرفته بودند، پس از 200 سال در مجموعه هنری خصوصی یک خانواده انگلیسی کشف شد. اجداد این خانواده که هویت آنها توسط کریستیز فاش نشده است، این دو تابلوی نقاشی را که با تکنیک رنگ روغن خلق شده است، در سال 1824 از حراج کریستیز خریداری کرده بودند.

به گزارش تسنیم، کارشناسان خانه حراج کریستیز در حین انجام یک ارزیابی معمولی به نقاشی‌های این هنرمند سرشناس هلندی قرن هفدهم برخوردند که آثارش معمولاً در حراج‌های معتبر هنری میلیون‌ها دلار قیمت‌گذاری و فروخته می‌شود. کریستیز پس از تجزیه و تحلیل پرتره‌ها و انجام تحقیقات کارشناسی، اصالت این دو تابلو را تأیید کرد.

نقاشی , هنرهای تجسمی , عکس ,

این پرتره‌های کمیاب هشت‌اینچی پس از نمایش در نیویورک و آمستردام، قرار است در تاریخ 6 ژوئیه در نمایشگاه کریستی لندن به فروش برسند و ارزش تقریبی آن‌ها بین 5 تا 8 میلیون پوند تخمین زده شده است. پرتره‌ها مربوط به یک زن و شوهر مسن هستند که در سال 1635 میلادی و درست زمانی که رامبراند به‌عنوان یک هنرمند چیره‌دست شهرت پیدا کرده بود، نقاشی شده‌اند.

رکورد حراج آثار رامبراند در سال 2009 و زمانی که پرتره «مردی با بازوهای آکیمبو» به‌قیمت 20.2 میلیون پوند فروخته شد، به ثبت رسید، حال باید دید که این دو پرتره نایاب تازه‌کشف‌شده می‌توانند رکورد فروش آثار این هنرمند در سال 2009 را بشکنند یا خیر.

 

رامبرانت رامبراند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین