کد خبر: 69234 A

بنکسی| نقاشی بنکسی

اتفاق ویژه برای بنکسی نقاش مشهور بریتانیایی

اتفاق ویژه برای بنکسی نقاش مشهور بریتانیایی

«جدا کن و فرار کن» عنوان نمایشگاه جدید «بنکسی»‌ است که علاوه بر گرافیتی‌ها، برای نخستین‌بار استنسیل‌هایی را به نمایش می‌گذارد که این هنرمند برای خلق برخی از مشهورترین آثار هنری خود استفاده کرده است.

ایران آرت: بنکسی، هنرمند گرافیتی‌کار مشهور برای نخستین‌بار در ۱۴ سال اخیر نمایشگاه انفرادی را برگزاری می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، «جدا کن و فرار کن» عنوان نمایشگاه جدید «بنکسی»‌ است که علاوه بر گرافیتی‌ها، برای نخستین‌بار استنسیل‌هایی را به نمایش می‌گذارد که این هنرمند برای خلق برخی از مشهورترین آثار هنری خود استفاده کرده است.

این نمایشگاه که از این هفته در گالری هنر مدرن گلاسگو آغاز می‌شود،‌ به طور رسمی توسط «بنکسی» تایید شده است. هدف از برگزاری این نمایشگاه آشکار کردن پشت صحنه روند خلق این آثار هنری توسط «بنکسی» است.

برخی از آثار هنری که قدمت آن‌ها به سال ۱۹۹۸ میلادی بازمی‌گردد از جمله آثاری به شمار می‌روند که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شوند. این نمایشگاه همچنین شامل یک ماکت از استودیو و وسایل شخصی او خواهد بود.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.

نمایشگاه «جدا کن و فرار کن»‌ از ۱۸ ژوئن آغاز به کار می‌کند و فعالیت آن تا سه ماه ادامه خواهد داشت

 

بنکسی نقاشی بنکسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین