کد خبر: 70569 A

جان کانستبل| نقاشی جان کانستبل| نقاشی

نقاشی گمشده با قیمت گزاف فروخته شد/ ماجرای چهار دهه گم شدن اثر جان کانستبل

نقاشی گمشده با قیمت گزاف فروخته شد/ ماجرای چهار دهه گم شدن اثر جان کانستبل

یک نقاشی رنگ روغن اثر «جان کانستبل» که پس از گذشت چند دهه در یک مجموعه هنری خصوصی پیدا شده بود، اخیرا در یک حراجی بیش از قیمت تخمینی به فروش رسید.

ایران آرت: تابلوی گمشده اثر «جان کانستبل» که روی دیوار خانه‌ای «گرنزی» آویزان شده بود و نمای متفاوتی از یک کلبه مزرعه‌ای را نشان می‌داد، در حراجی به قیمت ۲۰۰ هزار پوند فروخته شد. این رقم تقریباً دو برابر قیمت برآوردشده بود. نقاشی مذکور پس از گذشت چهار دهه پیدا شده است.

اثر «جان کانستبل» یک کلبه در «سافک»‌ را به تصویر می‌کشد که در تابلو نقاشی «گاری علوفه»‌، معروف‌ترین اثر هنری این نقاش منظره قرن نوزدهمی نیز به تصویر کشیده شده است.

به گزارش ایسنا، محل نگهداری این نقاشی آخرین‌بار در سال ۱۹۷۹ میلادی ثبت شده بود. این نقاشی رنگ روغن در ژوئن سال ۱۸۱۴ میلادی و در ابعاد ۲۹.۲ در ۲۴.۴ سانتی‌متر خلق شده است.

کلبه‌ای که در این نقاشی دیده می‌شود، نمادی از زندگی روستایی بود که برای «کانستبل» بسیار ارزشمند بود.

کارشناسان پیش از آغاز حراجی، ارزش تخمینی این نقاشی که پس از چند دهه پیدا شده است را بین ۸۰,۰۰۰ الی ۱۲۰,۰۰۰ پوند برآورد کرده بودند.

«جان کانستبل» که پسر یک تاجر ذرت و زغال‌سنگ بود،‌ پیش از آنکه در سال ۱۷۹۹ مشغول تحصیل در آکادمی سلطنتی شود، برای پدرش کار می‌کرد. «کانستبل» در سال ۱۸۰۲ نخستین نمایشگاه خود را در آکادمی سلطنتی برگزار کرد.

این نقاش معتقد بود که نقاشی‌های او باید مستقیما و تا حد ممکن از طبیعت نشأت بگیرند.

«کانستبل» صدها نقاشی رنگ روغن از منظره‌هایی خلق کرد که حرکت آسمان و بازی نور را به تصویر می‌کشیدند. در سال ۱۸۲۹ میلادی بود که «کانستبل» به عضویت «آکادمی سلطنتی‌» درآمد. با اینکه امروزه آثار هنری «کانستبل» طرفداران زیادی دارد، این هنرمند در طول زندگی خود در بریتانیا چندان مورد توجه قرار نگرفت. البته او در «کانال مانش» به موفقیت‌هایی دست پیدا کرد و تاثیر قابل‌توجهی بر هنرمندان رمانتیک فرانسوی ایجاد کرد. 

نقاشی جان کانستبل نقاشی جان کانستبل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین