کد خبر: 70638 A

شایان شعبان| منهای تنها| گالری ثالث

«منهای تنها» شایان شعبان در گالری ثالث

«منهای تنها» شایان شعبان در گالری ثالث

نخستین نمایشگاه انفرادی شایان شعبان جمعه ۱۴ مهر در گالری ثالث افتتاح می‌شود.

ایران آرت: شایان شعبان پس از شش سال نخستین نمایشگاه نقاشی انفرادی خود را در گالری ثالث برگزار می کند.

این نمایشگاه تحت عنوان "منهای تنها" تعداد ۳۰ اثر از نقاشی های اخیر این هنرمند را در بر می گیرد.

کیانوش معتقدی در استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: 

«برای شایان نقاشی به مثابه گشودن دریچه‌ایست تازه به هزارتوی ذهن مخاطب و به چالش کشیدن قدیمی‌ترین نگرانی ما یعنی «تنهایی». نقاش در این مجموعه به شکلی نمادین به سراغ سوژه‌ای تاریخی و نمایش بخشی از خاطره جمعی‌مان از چهره‌های آشنا (از شخصیت‌های تاریخی و قهرمانان ملی) رفته. تلاش او در اینجا شناخت و شکل‌دادن به معنای خویشتن و نمایش دغدغه مهم انسان معاصر با تکیه بر اصول زیبایی‌شناسی جهان معاصر است.

نقاشی‌های این مجموعه با بیانی اکسپرسیو در پی خوانشی نو از روایتی تاریخ‌مند از روزگاری سپری شده و مبتنی بر گزاره‌هایی آشناست که با بیانی صریح و خلاصه شده در مقابل ما معنا می‌یابند. در این میان ترکیب‌بندی و رنگ‌آمیزی‌های ساده پرتره‌ها، در کنار اجرای آزاد و رها و سرعت‌عمل نقاش در ایجاد موقعیتی بدیهه‌نگارانه‌، قابل توجه است.

شایان با انواع مواد نقاشی می‌کند از پاستل و آبرنگ گرفته تا  رنگ اکرولیک و همواره انسان مضمون اصلی کارهایش است. رویکرد او در نمایش تن‌ها با تاکید بیشتر بر خاطره آنها در ذهن ما شکل‌می گیرد و با رنگ‌های درخشان و اغراق‌آمیز درهم می‌آمیزد و کمتر توجه به ساختار معمول خط و فرم در پرتره‌نگاری دارد. به همین جهت می‌توان شایان شعبان را نقاش جوانِ پیکره‌های بومی با رویکردی واقع‌گرایانه - اجتماعی به حساب آورد.»

 نمایشگاه منهای تنها جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ در گالری ثالث واقع در خیابان کریمخان زند پلاک ۱۴۸ برگزار می شود. و بازدید کنندگان می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۱ از این نمایشگاه بازدید کنند.

ساعات بازدید از این نمایشگاه در روز های جمعه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ می باشد.

این نمایشگاه تا ۲۵ مهر ادامه دارد

گالری ثالث شایان شعبان منهای تنها
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین