کد خبر: 70646 A

نسترن آزادی و تلفیق هنر و فلسفه/ هنرمندی که مورد توجه Artland قرار گرفت

نسترن آزادی و تلفیق هنر و فلسفه/ هنرمندی که مورد توجه Artland قرار گرفت

نسترن آزادی از رسانه‌های متفاوت هنری در خلق آثارش استفاده می‌کند، او در آثارخود ایده‌های فلسفی در زمینه پدیدارشناسی را بررسی می‌کند.

ایران آرت: نسترن آزادی هنرمند مفهومی، متولد 1364 و الهام گرفته از هنرمندان دهه 90 میلادی است. او در رشته نقاشی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی انجام داد. در سال 2020 وب سایت هنری Artland آثار هنری آزادی را به گروه YBAs یا گروه هنرمندان جوان بریتانیایی نسبت داد.

نسترن آزادی از رسانه‌های متفاوت هنری در خلق آثارش استفاده می‌کند، او در آثارخود ایده‌های فلسفی در زمینه پدیدارشناسی را بررسی می‌کند. آزادی در اولین نمایشگاه انفرادی خود که در سال 1398 در گالری آس تهران با عنوان " چیزی برای دیدن |نیست| " برگزار شد، موفق شد تجربه‌ای منحصر به فرد را برای مخاطبان خود فراهم کند.

او با خلق تاریکی‌های افراطی در سالن نمایشگاه و طراحی‌های هوشمندانه با منابع نوری و ویدئوهای کریستالی خود و همچنین با پخش صداهایی که ناسا از فضا ضبط کرده بود، توانست فضایی خلاگونه و مرموز را بی آفریند، نقاشی‌های کودکانه او در این محیط پیچیده، حس کنجکاوی و رازآلودگی را عمیق‌تر می‌کرد؛ به گونه‌ای که مخاطبان علاقه داشتند، مدت زیادی در سالن نمایش بمانند، خصوصا چیدمان جالب ویدئو پروژکتورها و منابع نوری به گونه‌ای بود که مخاطبان می توانستند مدام بخشی از اثر باشند.

-2147483648_-212116

-2147483648_-212122

-2147483648_-212120

-2147483648_-212118

حس بازیگوشی و درگیر کردن مخاطبان از ویژگی‌های آثار او می‌باشد. آزادی تا کنون در همه آثارش موضوع پنهانی جهان را دنبال کرده است، او در مجموعه دوم خود به نام "تکرار" بار دیگر موضوع پنهانی چیزها و خلا حاضر در هستی را بررسی می‌کند.

اثر نسترن آزادی

او می گوید مادامی که آگاه شویم که همه چیز در پنهانی عظیمی به سر می‌برد، آنگاه خلایی که در همه اطراف و سراسر جهان ما حضور دارد را عمیق تر درک می‌کنیم، درک حضور خلا، ادراکی فرا بعدی نیاز دارد و این راهی به سوی شناسایی نیستی یا همان بی نهایت است، من احساس می‌کنم مطالعه آنچه فراتر از ذهن بشر است می‌تواند از طریق هنر اتفاق افتد، او در این مجموعه نیز رسانه‌های متفاوتی از قبیل نقاشی، ویدئوآرت و اینستالیشن را به کار می‌گیرد.

اثر نسترن آزادی

آزادی همچنین در کنار خلق آثار هنری خود به مطالعه فلسفه و هنرعلاقه‌مند است و از اینرو پروژه‌های پژوهشی و آموزشی با موضوعات هنری را برنامه ریزی می‌کند، او در زمینه کیوریتوریال نیز فعالیت‌هایی انجام داده که می‌گوید قصد دارد در آینده آنها را گسترش دهد، آزادی در حال حاضر مشغول به ساخت مجموعه جدید خود است، و باز هم موضوع پنهانی چیزها ایده اصلی او است، او می‌گوید این بار قصد دارم چیزها را در پنهانی‌ها جستجو کنم.

هنرمند ایرانی نسترن آزادی هنرمند مفهومی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین