کد خبر: 70674 A

دوسالانه هنر معاصر دیریه| بینال هنرهای معاصر دیریه| بینال هنرهای معاصر دیریه

تیم کیوریتوری دوسالانه هنرهای معاصر دیریه معرفی شد

تیم کیوریتوری دوسالانه هنرهای معاصر دیریه معرفی شد

دومین دوره دوسالانه هنر معاصر دیریه (DCAB) در سال ۲۰۲۴ در ریاض برگزار می‌شود.

ایران آرت: تیم کیوریتوری دومین دوره دوسالانه هنر معاصر دیریه (DCAB) که در سال ۲۰۲۴ برگزار می‌شود، معرفی شد.

به گزارش ArtDayME، دومین بینال هنر معاصر دیریه که برای سه ماه برنامه ریزی شده است، سرمایه‌گذاری‌های هنری و معماری تازه سفارش داده شده را در کنار آثار هنری و پروژه های تحقیقاتی موجود در بر می‌گیرد. علاوه بر این انتظار می‌رود که برنامه‌ای پر جنب و جوش از اجراهای زنده، کنسرت‌ها و شعرخوانی نیز در سراسر دوسالانه اجرا شود.

همانطور که قبلاً در سال ۲۰۲۳ اعلام شد، دوسالانه تحت رهبری Ute Meta Bauer به عنوان مدیر هنری برگزار می‌شود و به تازگی تیم کیوریتوری اعلام شده است.

تیم کیوریتوری متشکل از هنرمندان و کارشناسان مختلف از جمله وجدان ردا (Wejdan Reda)، راهول گودیپودی (Rahul Gudipudi)، رز لژون (Rose Lejeune)، آنکا روجویو (Anca Rujoiu)، آنا سالازار (Ana Salazar)، آمینه دیاب (Amina Diab)، دیان آرومنینگتیاس (Dian Arumningtyas) و آلنود السودیری (Alanood AlSudairi) همکاری خواهد کرد.

تیم کیورت دوسالانه دیریه سفرهای خود را به مناطق مختلف عربستان سعودی برای مطالعه چشم‌انداز فرهنگی این کشور و برقراری ارتباط با هنرمندان جدید و تازه کشف شده سعودی آغاز کرده‌اند. این تیم از شهرهایی مانند دمام، خوب، الحسا، ریاض، جده، خمیس مشیط، ابها و رجال المعا بازدید کرده‌اند.

Diriyah Contemporary Art Biennale launches local art ecosystem forum

دو بینال هنری در جده و ریاض

پیش از این در ایران آرت نوشتیم: فصل شکوفایی هنر در عربستان سعودی ادامه دارد و در ادامه نگاه ویژه این کشور به هنرهای تجسمی، طی دو سال آینده دو بینال هنری در این کشور برگزار خواهد شد. 

در سال ۲۰۲۴ ریاض از دوره جدید دوسالانه هنرهای معاصر دیریه استقبال می‌کند و دومین دوره از دوسالانه هنرهای اسلامی نیز در سال ۲۰۲۵ به جده باز خواهد گشت.

هر دو بینال فوق بخشی از بنیاد دوسالانه دیریه هستند که توسط وزارت فرهنگ عربستان در سال ۲۰۲۰ تأسیس شد. این سازمان نقش اساسی در حمایت و تسریع بیان خلاق در هنر، فرهنگ و موسیقی از طریق برگزاری رویدادهای عمومی ایفا می‌کند.

تاریخ رسمی هر دو بینال عربستان سعودی ۲۰۲۴-۲۰۲۵ هنوز مشخص نشده است.

دوسالانه هنر معاصر دیریه (Diriyah Contemporary Art Biennale) اولین دوسالانه هنر معاصر بود که در عربستان سعودی معرفی شد و اولین دوره آن از دسامبر ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ در منطقه JAX برگزار شد. این رویداد پیش از این آثار هنرمندان منطقه‌ای و بین‌المللی را به نمایش گذاشته بود

اولین دوسالانه هنرهای اسلامی (Islamic Arts Biennale) در ژانویه ۲۰۲۳ در جده برگزار شد و تا آوریل ۲۰۲۳ در ترمینال نمادین حج (Hajj terminal) ادامه داشت. این نمایشگاه به فرهنگ اسلامی گذشته و حال ادای احترام می کند و تعادل بین سنت‌ها و مدرنیته را برجسته می‌کند.

دوسالانه هنرهای معاصر دیریه بینال هنرهای معاصر دیریه وجدان ردا راهول گودیپودی رز لژون آنکا روجویو آنا سالازار آمینه دیاب دیان آرومنینگتیاس آلنود السودیری Ute Meta Bauer Wejdan Reda Rahul Gudipudi Rose Lejeune Anca Rujoiu Ana Salazar Amina Diab Dian Arumningtyas Alanood AlSudairi
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین