کد خبر: 70974 A

ال. اس. لوری| نقاشی

حراج نقاشی معروف ال اس لوری پس از ۷۰ سال/ عکس

حراج نقاشی معروف ال اس لوری پس از ۷۰ سال/ عکس

یکی از تابلوهای نقاشی «ال. اس. لوری»‌،‌ نقاش برجسته بریتانیایی پس از گذشت چندین دهه در بازار هنر ارائه خواهد شد.

ایران آرت: «نمایی از ساحل، لانکاشر» یک نقاشی ساحلی پر از هیاهو، شادی و بازی است. این اثر هنری که در سال ۱۹۴۷ میلادی توسط «ال. اس. لوری» خلق شده است،‌ یک روز تابستانی در انگلستان را به تصویر می‌کشد و یکی از بهترین نقاشی‌های این هنرمند با موضوع منظره دریایی به شمار می‌رود.

حراجی «ساتبیز» اعلام کرده که این نقاشی که در ۷۰ سال اخیر در یک مجموعه هنری کانادایی نگهداری شده است،‌ در ماه جاری میلادی با ارزش تخمینی یک الی ۱.۵ میلیون پوند به مزایده گذاشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این نقاشی در سال ۱۹۵۲ میلادی در نمایشگاهی با موضوع تصاویر رئال هنرمندان معاصر بریتانیایی در «گالری وایت‌چپل» واقع در لندن به نمایش گذاشته شد. در سال ۱۹۵۵ میلادی بود که یکی از سیاستمداران برجسته کانادایی این نقاشی را خرید و در سال ۱۹۵۹ میلادی آن را به گالری هنری اضافه کرد که خود تاسیس کرده بود.

62803243

نقاشی «نمایی از ساحل» که در بومی با عرض حدود یک متر خلق شده است، یکی از پنج نقاشی اثر «لوری» است که در حراجی روز بیست و یکم نوامبر در لندن به مزایده گذاشته خواهد شد.

«لوری»‌ از سال ۱۹۵۲ میلادی و پس از بازنشسته شدن از شغل اصلی که داشت به فعالیت هنری تمام‌وقت روی آورد. پیش از آن، او فقط شب‌ها و پس از اینکه مادرش به خواب می‌رفت به سراغ نقاشی می‌رفت.

«لارنس استفن لوری» که مجموعه‌دار علاقه‌مند به ساعت و آثار هنری بود اغلب در حراجی‌های منچستر و لندن حاضر می‌شد. او که شخصیت فروتنی داشت و از دریافت افتخاراتی همچون لقب شوالیه امتناع کرد، در سال‌های پایانی عمرش به عنوان یک هنرمند دیده شد. با اینکه حتی یکی از نقاشی‌هایش در نخستین نمایشگاه آثارش در سال ۱۹۲۱ هم به فروش نرسید اما پیش از آنکه عمر او در سن ۸۸ سالگی و در سال ۱۹۷۶ به پایان برسد، آثار او در حراجی‌ها ارائه شدند. در سال ۱۹۷۶ تصویر یکی از آثار او روی تمبرهای انگلیس نقش بست.

رکورد گران‌ترین اثر فروخته‌شده «لوری»‌ زمانی به ثبت رسید که نقاشی «زمانی که به مسابقه می‌رویم» به قیمت ۷.۸ میلیون پوند فروخته شد.

نقاشی ال. اس. لوری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین