کد خبر: 71513 A

بنیاد هنر ایشارا Ishara Art Foundation | گائوری گیل Gauri Gill

بنیاد هنر ایشارا Ishara Art Foundation و شهر طبیعت خداوند/عکس ها

بنیاد هنر ایشارا Ishara Art Foundation و شهر طبیعت خداوند/عکس ها

این نمایش با بازخوانی رابطه در هم تنیده بین شهرهای پویا، محیط طبیعی و مقدسات جدایی ناپذیر، ۱۲ هنرمند و گروه را ارائه می دهد که در زمینه های مختلف شهری، روستایی، خانگی، اجتماعی، فضاهای عمومی و غیر مادی کار می کنند.

 ایران آرت: بنیاد هنر ایشارا Ishara Art Foundation از ۱۹ ژانویه تا ۱ ژوئن ۲۰۲۴ میزبان نمایشگاه گروهی «شهر، پراکریتی، دیوی» است. 

«شهر، پراکریتی، دیوی» اولین کیوریتوری هنرمند و عکاس گوری گیل Gauri Gill را در زمینه هنری نشان می‌دهد.

 این نمایش با بازخوانی رابطه در هم تنیده بین شهرهای پویا، محیط طبیعی و مقدسات جدایی ناپذیر، ۱۲ هنرمند و گروه را ارائه می دهد که در زمینه های مختلف شهری، روستایی، خانگی، اجتماعی، فضاهای عمومی و غیر مادی کار می کنند.

عنوان Sheher، Prakriti، Devi از اصطلاحات هندوستانی برای "شهر"، "طبیعت" و "خداوند" آمده است.

 این نمایشگاه از مستندسازی مداوم گیل از فضاهای شهری و نیمه شهری در هند از سال 2003 در مجموعه‌ای با عنوان «خاطره» (پس از تونی موریسون) سرچشمه می‌گیرد. 

گیل یک لنز منحصر به فرد برای در نظر گرفتن شهرها به عنوان فضاهای سکونت ارائه می دهد که توسط چند جهان زندگی شکل گرفته اند. این نمایشگاه همراه با تمرین‌کنندگان مختلفی که با آن‌ها رابطه‌ای مشترک دارد، دنیایی را ارائه می‌کند که در آن ساختارهای ساخته شده و طبیعی توسط موریانه‌ها متخلخل می‌شوند. دروازه های باز به جاده های ناتمام؛ خرابه های تاریخی به خانه پرندگان مهاجر تبدیل می شوند در حالی که کبوترها ساکن خانه های پسا استعماری می شوند. ملخ ها شاهد وحشت های معاصر هستند و جنگل ها به عنوان خواهران روح ظاهر می شوند. 

در این نمایش از بینندگان دعوت می شود تا بوم شناسی را همپوشانی حوزه های فرهنگی، طبیعی و معنوی بدانند. به قول گیل، «علاوه بر زیبایی محض و حقایق متعددی که توسط هنرمندان مختلف بیان شده است – از امر دنیوی تا ماورایی، درشت تا لطیف، و از انسان ساخته تا امر مقدس – از طریق این نمایشگاه ساده و بی‌نظیر، می‌خواهم از کسانی که راه‌هایی برای ادامه سرسختانه در عمل خود پیدا کرده‌اند، اغلب کارهای خود را فقط در خانواده‌ها و جوامع محلی به اشتراک می‌گذارند، کاملاً خارج از مدارها و شبکه‌های هنرمندان حرفه‌ای، گفتمان هنر معاصر، گالری‌ها و بازارها ... ما از طریق این گردهمایی صداهای مصری امیدواریم جهان‌های دوگانه‌ای فرسوده و احیاکننده، انسان‌ساز و طبیعی، استعماری و بومی، پیر و جوان، انگلیسی و غیرانگلیسی، دنیوی و جادویی، غایب و حاضر را در نظر بگیریم.»

نمایشگاه Sheher, Prakriti, Devi شامل آثاری از Chamba Rumal، Chiara Camoni، Gauri Gill، Ladhki Devi، Mariam Suhail، Meera Mukherjee، Mrinalini Mukherjee، Rashmi Kaleka، Shefalee Jain، Sukanya Ghosh، Vinnie Gill و Yoshiko Crow است. 

گائوری گیل گفت:" آثار هنری این نمایشگاه از مجموعه‌های خصوصی هنر آنانت، آکار پراکار، مجموعه خانواده پوندول، بنیاد مرینلینی موکرجی و بنیاد هنری ایشارا و مجموعه پرابهاکار به امانت گرفته شده است."

 این نمایشگاه توسط ZEISS Vision و J. Safra Sarasin (Middle East) Ltd پشتیبانی شده است.

بنیاد هنر ایشارا Ishara Art Foundation بنیاد هنر ایشارا Ishara Art Foundation | گائوری گیل Gauri Gill
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین