کد خبر: 71534 A

ویلیام ترنر| نقاشی آّبرنگ

چوب حراج بر شاهکار فراموش‌شده / نقاشی کشف شده ویلیام ترنر چقدر می ارزد؟

چوب حراج بر شاهکار فراموش‌شده / نقاشی کشف شده ویلیام ترنر چقدر می ارزد؟

نقاشی ویلیام ترنر که اخیرا کشف شده است در ماه مارس در حراجی مینستر به مزایده گذاشته می‌شود.

ایران آرت: یک نقاشی آبرنگ فراموش‌شده اثر «ویلیام ترنر» که در یک اتاق زیرشیروانی پیدا شده بود، در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شود.

به گزارش ایسنا،‌ یک نقاشی آبرنگ اثر «ویلیام ترنر»‌، نقاش نامدار بریتانیایی که احتمالاً در سال ۱۷۹۶ میلادی و زمانی که «ترنر» ۲۱ ساله بود خلق شده است، مدت‌ها فراموش شده بود تا اینکه در اتاق زیر شیروانی ساختمانی واقع در یکی از روستاهای انگلستان کشف شد. این نقاشی درحالی به‌زودی به مزایده گذاشته می‌شود که قیمت تقریبی آن بین ۳۰,۰۰۰ الی ۵۰,۰۰۰ پوند برآورد شده بود.

«آرت نت»‌ نوشت،‌ «ترنر» که یک نقاش رمانتیک بریتانیایی بود، به عنوان یکی از پیشگامان هنر مدرن شناخته می‌شود. او که هنر را با نقاشی‌های سنتی نئوکلاسیک آغاز کرده بود،‌ سبک رئالیسم را پیش گرفت که در آن زمان شناخته نشده بود. او با هزاران نقاشی رنگ روغن و آبرنگ نحوه به‌کارگیری رنگ،‌ نور و ضربات قلمو را تجربه کرد. این نقاش همچنین تابلوهای نقاشی رنگ روغن را در فضای آزاد خلق می‌کرد، روشی که بعدها امپرسیونیست‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داد. از جمله مشهورترین آثار هنری او به «باران،‌ بخار و سرعت»(۱۸۴۴) می‌توان اشاره کرد.

نقاشی که اخیرا کشف شده است در ماه «مارس» در حراجی «مینستر» واقع در «میدلندز غربی»به مزایده گذاشته می‌شود و انتظار می‌رود توجه خریدارانی از نقاط مختلف جهان را جلب کند.

این نقاشی «قلعه همپتون»‌ در «هرفوردشر» را به تصویر کشیده است. در سال ۱۷۹۶ میلادی بود که «جورج ویسکونت مالدن»‌،‌ پنجمین ارل «اسکس» به «ترنر»‌ سفارش داد که این قلعه را نقاشی کند. «ترنر»‌ که در آن زمان ۲۱ ساله بود، از سن ۱۵ سالگی یکی از اعضای آکادمی سلطنتی بود.

به نظر می‌رسد مالک بعدی این قلعه، نقاشی «ترنر»‌ را به خانه روستایی منتقل کرده بود و نوادگان او نقاشی را به همراه چندین نقاشی آبرنگ دیگر که دهه‌ها در اتاق زیرشیروانی رها شده بودند، کشف کردند.

با اینکه امضای «ترنر» بر روی این نقاشی وجود ندارد،‌ کارشناسان با توجه به سبک «ترنر» اصالت این نقاشی را تایید کرده‌اند.

 

نقاشی ویلیام ترنر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین