کد خبر: 71582 A

ونگوگ| ونسان ونگوگ| نقاشی

نقاشی سرقت رفته ونگوگ دیدنی شد/ خراش عمیق بر روی تابلوی آقای نابغه

نقاشی سرقت رفته ونگوگ دیدنی شد/ خراش عمیق بر روی تابلوی آقای نابغه

یکی از آثار هنری ون گوگ نقاش مشهور هلندی برای نخستین‌ بار پس از بازیابی به نمایش گذاشته شده است.

ایران آرت: یکی از آثار هنری «وینسنت ون گوگ» نقاش مشهور هلندی که به سرقت رفته بود و  بعد از مدتی در یک کیسه به یک کاراگاه هنری هلندی تحویل داده شده بود، برای نخستین‌ بار پس از بازیابی به نمایش گذاشته شده است.

«گاردین»، تابلو نقاشی «باغ پرسوناژ نوینن در بهار» که «ون‌گوگ» در سال ۱۸۸۴ میلادی خلق کرد و ارزش آن به حدود ۶ میلیون یورو می‌رسد، درحالی در یکی از موزه‌های روتردام درمقابل رسانه‌ها رونمایی شد که هنوز آسیب‌های ناشی از سرقت اخیر بر روی آن مشهود است.

یک خراش عمیق سفید در بخش پایینی این بوم نقاشی قابل مشاهده است.

به گزارش ایسنا، رونمایی از این نقاشی در روز چهارشنبه برای رسانه‌ها بود، با این حال عموم مردم نیز می‌توانند از بیست و نهم مارس در موزه «Groninger» واقع در شمال هلند از این نقاشی بازدید کنند.

62914155

این نقاشی در یک نیمه شب در مارس ۲۰۲۰  و در دوران قرنطینه کووید ۱۹ از موزه «سینگر لارن» در نزدیکی آمستردام به سرقت رفت.

در ویدئویی که توسط پلیس از این سرقت منتشر شده است، مردی دیده می‌شود که در نیمه‌شب درِ شیشه‌ای را شکسته و در حالی که نقاشی را زیر بازوی راستش گرفته از موزه بیرون می‌رود.

محل اختفای این نقاشی به مدت سه سال و نیم ناشناخته بود تا اینکه به‌طور هیجان‌انگیزی در اختیار یک کاراگاه هنری به نام «ایندیانا جونز دنیای هنر» قرار گرفت. 

مردی که هویتش برای امنیت خودش فاش نشده است، این نقاشی را در یک کیسه آبی رنگ پوشانده شده با روکش حباب‌دار و داخل یک جا بالشی به «آرتور برند» تحویل داد.

نقاشی «باغ پرسوناژ» در اوایل فعالیت هنری «ون‌گوگ» و قبل از آغاز خلق نقاشی‌های پست امپرسیونیستی مشهور این هنرمند از جمله «گل‌های آفتابگردان» خلق شده است.

 

ونسان ونگوگ ونگوگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین