نمایشگاه حنا السجینی Hana El-Sagini در پردیس هنر 421 ابوظبی/ عکس ها

ایران آرت: رسانه هنر روز خاورمیانه ArtDayME خبر داده است

نمایشگاه "حنا الساجینی: انگشتان شمارش" اینستالیشن ی ست که شکنندگی و عدم تعادلی را یادآوری می کند و در تجربه زیسته، بشر را آزار می دهد.

نمایشگاه هانا Hana El-Sagini که توسط پلتفرم 421 ابوظبی Abu Dhabi با مشارکت موسسه هنرهای نوظهورThe Institute for Emerging Art برگزار می شود، شامل بیش از 200 قطعه سرامیکی است که با هم ترکیب می شوند تا مجسمه ها و سازه های سورئال را شکل دهند که فضاهای مراقبت های بهداشتی مانند اتاق های انتظار، راهروهای بیمارستان و کلینیک های پزشکان را شبیه سازی می کنند.

حنا الساجینی یک هنرمند چند رشته‌ای مصری است که با نقاشی، نصب و مجسمه‌سازی کار می‌کند و مضامین خاطره، آسیب و از دست دادن را از طریق تجلیل از داستان‌ها، فضاها و اشیاء روزمره بررسی می‌کند. 

در این نمایشگاه بزرگ انفرادی اینستالیشن، هانا فضاهایی را با نگاه خود بازآفرینی می کند که معمولاً به عنوان حوزه‌های استریل تلقی می‌شوند، اما او این مکان‌ها را رویایی جلوه می دهد حتی عجیب، وهم‌آور و چه بسا سرگرم‌کننده.

در گالری یک، اثر نمایش داده شده بازدیدکنندگان را در دنیای عمیقن شخصی هنرمند غرق می کند. 

شمارش انگشتان منعکس کننده دیدگاه صمیمی الساجینی در مورد تروما است. 

اشیایی که در این نمایشگاه پس از یک مبارزه طولانی با بیماری تولید شده‌اند بینندگان را تشویق می‌کنند تا در تجسم دنیایی عجیب و غریب با همه چیز شادی کند و شوخ طبعی را فراموش نکند.

این نمایشگاه مخاطب را بر آن می‌دارد که مکث کند و مکانیسم‌های ذاتی سیستم عصبی‌ مانند درد، ضربه، ترس و ناملایمات با نگاهی نو واکاوی کند. 

نمایشگاه الساجینی تا 28 آوریل در 421 ابوظبی با مشارکت موسسه هنرهای نوظهور دایر است.

کد خبر: 71785
لینک کوتاه: https://www.iranart.news/fa/tiny/news-71785
پلتفرم 421 پلتفرم 421 ابوظبی موسسه هنرهای نوظهورThe Institute for Emerging Art
سایر گزارش های تصویری