کد خبر: 71879 A

ژان میشل باسکیا| ژان میشل باسکیت

ژان میشل باسکیا به رکوردهای خودش حمله می‌کند/ عکس

ژان میشل باسکیا به رکوردهای خودش حمله می‌کند/ عکس

سه تابلو نقاشی اثر «باسکیا»‌ درحالی به زودی راهی حراجی خواهند شد که ارزش آن‌ها در مجموع بیش از ۸۶ میلیون دلار برآورد شده است.

ایران آرت: حراجی «فیلیپس»‌ سه نقاشی مهم از «ژان میشل باسکیا»‌،‌ نقاش نامدار آمریکایی که در یک مجموعه خصوصی ایتالیایی نگهداری می‌شدند را به ارزش کلی ۸۶.۵ میلیون دلار در بهار امسال به مزایده می‌گذارد.

«آرت‌نیوز» نوشت،‌ این آثار هنری که در فاصله ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۲ خلق شدند از یک مجموعه خصوصی ایتالیایی در حراجی ارائه خواهند شد.

مهم‌ترین اثر این مجموعه، تابلو نقاشی ۲.۵ متری «بدون عنوان»‌ است که در آن «ایکاروس»، یکی از شخصیت‌های اساطیر یونانی در حین سقوط از آسمان به تصویر کشیده شده است. انتظار می‌رود که این نقاشی به قیمت ۴۰ الی ۶۰ میلیون دلار فروخته شود.

حراج نقاشی‌های ارزشمند «باسکیا»

علاوه بر این یک نقاشی «بدون عنوان»‌ دیگر از این هنرمند نیز ارائه خواهد شد، که با نام «پرتره بازیکن مشهور» شناخته می‌شود، که ارزش آن بین ۶.۵ تا ۸.۵ میلیون دلار برآورد شده است.  دو هفته بعد از حراجی این دو نقاشی در نیویورک نیز نقاشی «بومی با چند تفنگ، انجیل، آموریت‌ها در سافاری»(۱۹۸۲) با قیمت تخمینی ۱۲ الی ۱۸ میلیون دلار در هنگ کنگ به مزایده گذاشته می‌شود.

نقاشی‌های «باسکیا» به ویژه در آسیا با موفقیت به فروش می‌رسند. در مه سال ۲۰۲۲ بود که یک نقاشی «بدون عنوان» متعلق به سال ۱۹۸۲ میلادی به قیمت ۸۵ میلیون دلار فروخته شد. این درحالی است همان نقاشی حدود ۶ سال قبل‌تر به قیمت ۵۷.۳ میلیون دلار در حراجی «کریستیز»‌ چکش خورده بود.

ژان میشل باسکیا ژان میشل باسکیت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین