کد خبر: 72067 A

کلود مونه

ویدئوی کمیاب از کلود مونه در حال نقاشی کشیدن/ مونه تالاب نیلوفرهای آبی را چگونه خلق کرد؟

ویدئوی کمیاب از کلود مونه در حال نقاشی کشیدن/ مونه تالاب نیلوفرهای آبی را چگونه خلق کرد؟

در این ویدو کلود مونه را حین صحبت با یک مرد و سپس خلق تابلو نقاشی با موضوع تالاب نیلوفرهای آبی در فضای باز می‌بینید.

ایران آرت: به لطف فناوری و فضاهای اجتماعی، هنردوستان می‌توانند نحوه کار هنرمندان مورد علاقه خود را تماشا کنند. بسیاری از هنرمندان معاصر ویدئو یا فیلم‌های تایم لپس از فرآیند خلق آثار هنری خود را منتشر می‌کنند. اگرچه ممکن است این ویدئوها کمیاب باشد، اما آیا می‌دانستید که ویدیوهای مشابهی از فعالیت برخی از بزرگترین هنرمندان تاریخ همچنان باقی مانده است؟

به گزارش ایسنا، از زمانی که ویدئوی متحرک در پایان قرن نوزدهم ابداع شد، از این روش برای مستندسازی زندگی استفاده شده است. بسیاری از هنرمندان اجازه دادند که ویدئوهایی از آن‌ها حین فعالیت یا حین مصاحبه ثبت شود.

اگرچه ممکن است این ویدئوها کمیاب باشند، اما تعدادی از آن‌ها در یوتیوب آپلود شده است.

«مدرن مت»‌ نوشت، یکی از این ویدئوها در سال ۱۹۱۵ میلادی از «کلود مونه» نقاش نامدار فرانسوی ثبت شده است. در توضیحات اول این ویدئو آمده است که او را حین صحبت با یک مرد و سپس خلق تابلو نقاشی با موضوع تالاب نیلوفرهای آبی در فضای باز می‌بینید.

«کلود مونه»‌ هنرمند برجسته فرانسوی از جمله هنرمندانی بود که به وفور از محیط اطراف خانه‌اش به عنوان موضوعات تابلوهای نقاشی‌اش استفاده می‌کرد. «مونه»‌ از طبیعت اطرافش برای خلق نقاشی‌هایی استفاده می‌کرد که دیدگاه ما نسبت به رنگ‌ها و منظره‌ها را تغییر می‌دهند.

«مونه»‌ در «نرماندی»‌ واقع در فرانسه بزرگ شد. او در همان مکان به عنوان نقاش منظره شناخته شد. او در سال ۱۸۶۲ یعنی در آغاز راه به عنوان نقاش حرفه‌ای،‌ به تحصیل در رشته نقاشی در پاریس مشغول شد. او تصمیم گرفت سبک نقاشی در فضای باز را در پیش بگیرد. او در نهایت در روستای کوچک «ژیورنی»‌ واقع در فرانسه مستقر شد.

فضای آرام این مکان به «مونه»‌ این امکان را می‌داد تا از طبیعت به بهترین شکل دیدن کند. «مونه»‌ یکی از پیشگامان جنبش امپرسیونیسم فرانسوی بود. «مونه»‌ در خانه‌اش واقع در «ژیورنی»‌ به مدت ۴۳ سال یعنی از سال ۱۸۸۳ تا زمانی که در سال ۱۹۲۶ درگذشت، زندگی کرد.

روش نقاشی در فضای باز باعث شده بود «مونه»‌ زمان زیادی را در باغش صرف کند. او از این فضای چشم‌نواز و سبز لذت می‌برد. این فضا به محل خلق برخی از مشهورترین نقاشی‌های او تبدیل شد:‌ مجموعه نیلوفرهای آبی. این مجموعه شامل ۲۵۰ تابلو نقاشی بزرگ رنگ روغن می‌شود که اکنون در گالری‌های سراسر جهان نگهداری می‌شوند.

نکته جالب اینجاست که «مونه» در حالی بسیاری از تابلوهای مجموعه «نیلوفر آبی» را نقاشی کرده که به آب‌مروارید مبتلا شده بود.

آثار او «مونه»‌ مظهر جنبش محبوب «امپرسیونسیم» محسوب می‌شوند. «امپرسیونیسم‌»‌ در حوالی ۱۸۶۰ میلادی در فضای شهری و صنعتی پاریس شکل گرفت. نقاشان امپرسیونیست همچون «مونه» بر ثبت لحظات گذرا تمرکز داشتند. این گروه از نقاشان تلاش می‌کردند تغییرات نور و رنگ در ساعات و آب و هوای مختلف را به تصویر بکشند. هدف در حقیقت به تصویر کشیدن یک لحظه مشخص بود. 

کلود مونه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین