کد خبر: 59290 A

برای نخستین بار در تاریخ ۹۴ ساله آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، زنان اکثریت هیات مدیره این نهاد سینمایی را در اختیار گرفتند.

ایران آرت: با انجام انتخابات اعضای هیات مدیره آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، برای نخستین بار از میان ۵۴ عضو گاورنر این نهاد سینمایی، زنان ۳۱ کرسی را به دست آوردند و همچنین شمار اعضای متعلق به اقلیت های قومی و نژادی نیز باری نخستین بار به ۲۵ درصد رسید و از ۱۲ نفر به ۱۵ نفر افزایش یافت. 

در انتخابات اخیر آکادمی اسکار که برای انتخاب اعضای ۱۷ کرسی انجام شد تنها چهار نفر که از گذشته این سمت را بر عهده داشتند دوباره انتخاب شدند و می توانند برای سه سال دیگر به فعالیت خود ادامه دهند که شامل "سوزان بیر" (کارگردان)، "جنیفر تاد" (تهیه کننده)، "تام دوفیلد" (طراح تولید) و "بونی آرنولد" (کارگردان فیلم کوتاه و انیمیشن) می شود. 

به گزارش ایسنا، "ریتا ویلسون" همسر "تام هنکس"، "لارا سی.کیم"، "اداردو کاسترو"، "بیل کارسو"، "پل کامرون"، "لسلی باربر" و "هاوارد. ای رادمن" از جمله چهره هایی هستند که از شاخه های مختلف وارد هیات مدیره آکادمی اسکار شدند. 

بر اساس قانون آکادمی اسکار، اعضای آکادمی اسکار پس از انتخاب در دوره به صورت پیاپی و یا با فاصله، حداقل باید یک وقفه دو ساله را بگذارند تا یک بار دیگر واجد شرایط حضور در انتخابات هیات مدیره آکادمی شوند. 

 

اسکار تام هنکس ریتا ویلسون اسکار 2021
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین