کد خبر: 59325 A

پرخرج‌ترین فیلم تاریخ چین ساخته می‌شود

پرخرج‌ترین فیلم تاریخ چین ساخته می‌شود

"نبرد ساحل چانگجین" فیلمی حماسی در مورد "جنگ کره" به کارگردانی فیلمسازان طراز اول چین "چن کایگه"، "هارک سوی" و "دانته لام" خواهد بود و با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری به تولید می‌رسد.

ایران آرت: پرخرج‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین در جشنواره کن ۲۰۲۱ معرفی شد. "نبرد ساحل چانگجین" فیلمی حماسی در مورد "جنگ کره" به کارگردانی فیلمسازان طراز اول چین "چن کایگه"، "هارک سوی" و "دانته لام" خواهد بود و با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری به تولید می‌رسد.

فیلم‌های جنگی چند سال اخیر هالیوود از جمله "۱۹۱۷" به کارگردانی "سم مندز" و "دانکرک" کریستفر نولان به ترتیب با بودجه‌های ۹۵ و ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شده‌اند. علاوه بر بودجه هنگفت فیلم، حضور سه کارگردان شناخته‌شده در پشت دوربین این پروژه را قابل توجه کرده است.

وو جینگ که در "گرگ مبارز ۲"، پرفروش‌ترین فیلم چینی تاریخ با ۸۶۷ میلیون دلار بازی کرده، یکی از ستارگان "نبرد ساحل چانگجین" خواهد بود. جینگ در فیلم "زمین سرگردان" اولین بلاک‌باستر علمی-تخیلی چین که ۷۰۰ میلیون دلار فروخته است نیز نقش‌آفرینی کرده است.

به گزارش ۳۰نما، "جکسون یی" بازیگر نامزد اسکار "روزهای بهتر" دیگر ستاره فیلم در کنار وو خواهد بود. "نبرد ساحل چانگجین" مطابق انتظار لحنی ناسیونالیسیتی خواهد داشت و از فداکاری‌های سربازان "جنگ کره" یا آن‌گونه که در چین شناخته می‌شود "جنگ برای مقاومت در برابر تهاجم کره با حمایت ایالات متحده" در سال ۱۹۵۰ تجلیل می‌کند. پیروزی کلیدی طرف چینی و تخریب "پل شویمن" توسط "ارتش آزادی‌بخش خلق" سبب عقب‌نشینی نیروهای ارتش ایالات متحده شد.

این پروژه در مرحله پس از تولید به سر می‌برد و فیلمبرداری آن امسال به پایان رسیده است. "نبرد ساحل چانگجین" در سه ماه سوم سال ۲۰۲‍۱ در چین اکران خواهد شد.

 

جشنواره فیلم کن فیلم سینمای چین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین