کد خبر: 59486 A

مدیر جشنواره ونیز درباره برنده شیر طلایی افتخاری ونیز می‌گوید: جیمی لی کورتیس به گروه نادری از بازیگران هالیوود تعلق دارد که به بهترین شکل بازتاب‌دهنده خصوصیاتی‌اند که روح صنعت فیلمسازی در جهان و میراث آن است

ایران آرت: هفتاد و هشتمین دوره جشنواره ونیز از جیمی لی کورتیس با جایزه افتخاری "شیر طلایی" تجلیل می‌کند. این مراسم ۸ سپتامبر آینده و همزمان با نمایش "هالووین می‌کشد" در بخش خارج از مسابقه برگزار خواهد شد.

"هالووین می‌کشد" دنباله‌ای برای ریبوت "هالووین" است که با ۲۵۰ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم تاریخ چهار-دهه‌ای این چندگانه شد. "هالووین می‌کشد" که محصول یونیورسال، میرامکس و بلوم‌هوس است، ۱۴ اکتبر در سراسر دنیا اکران خواهد شد.

کورتیس با انتشار بیانیه‌ای از جشنواره فیلم ونیز قدردانی کرده و می‌گوید:‌ "به نظر من ناممکن می‌رسد که سابقه فعالیت من در صنعت فیلمسازی به حدی رسیده که جایزه "یک عمر دستاورد" را دریافت کنم، و اینکه این اتفاق با "هالووین می‌کشد" روی می‌دهد که برای من ارزشمند است. "هالووین" – و همکاری من با "لوری استرود" – دوران بازیگری من را آغاز و حفظ کرد، و تکامل این فیلم‌ها به شکل یک چندگانه جدید که با استقبال مخاطبین در سراسر دنیا روبرو شود، موهبتی بود و هست. سینمای ایتالیا همیشه به ژانری که مرا به شهرت رساند اعتبار بخشید، بنابراین خوشحالم و افتخار می‌کنم که این جایزه را از جشنواره فیلم ونیز و از جانب لوری و همه قهرمانان زن جسور دنیا که تمام قد در مقابل مشکلات ایستاده‌اند و تسلیم نمی‌شوند دریافت کنم."

به گزارش 30نما، "آلبرتو باربرا" مدیر جشنواره نیز می‌گوید: "جیمی لی کورتیس به گروه نادری از بازیگران هالیوود تعلق دارد که به بهترین شکل بازتاب‌دهنده خصوصیاتی‌اند که روح صنعت فیلمسازی در جهان و میراث آن است. از نسل طبقه فیلمساز آمریکا – او دختر دو ستاره فراموش‌نشدنی است، "تونی کورتیس" و "جنت لی" – "جیمی لی کورتیس" تجسم ذاتی ستاره‌ای است که می‌داند چگونه با مهارت و احساس مسؤلیت نقش بازی کند، در حالی که با کاریزمای بی‌مانند و شخصیت منحصربه‌فردش آن نقش‌ها را به نمایش می‌گذارد."

کورتیس علاوه بر چندگانه "هالووین" سابقه بازی در فیلم‌هایی چون "چاقوکشی"، "دروغ‌های راست"، "همیشه جوان" و بسیاری دیگر را دارد. او نویسنده کتاب‌های کودکان نیز هست و کتاب دوازدهم او در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.

جشنواره ونیز از ۱ تا ۱۱ سپتامبر برگزار خواهد شد.

 

جشنواره فیلم ونیز جیمی لی کورتیس شیر طلایی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین