کد خبر: 59922 A

آلمودوار در این فیلم بار دیگر پس از "رنج و شکوه" (Pain and Glory) که در کن سال ۲۰۱۹ اکران شد با "پنه‌لوپه کروز" همکاری می‌کند.

ایران آرت: "مادران موازی" (Madres Paralelas) به کارگردانی "پدرو آلمودوار" و بازی "پنه‌لوپه کروز" به عنوان فیلم افتتاحیه هفتاد و هشتمین دوره جشنواره ونیز انتخاب شد. این فیلم فستیوال ونیز را ۱ سپتامبر افتتاح خواهد کرد.

داستان فیلم در مورد سه مادر با بازی کروز، "میلنا اسمیت" و "آیتانا سانچز خیخون" است. دو مادر به نام‌های جانیس و آنا که در اتاق یک بیمارستان در آستانه به دنیا آوردن فرزندشان هستند و هر دو مجرد و ناخواسته باردار شده‌اند. جانیس یک زن میان‌سال است و از باردار شدن پشیمان نیست. زن دیگر آنا هراسان و بی‌قرار است و جانیس سعی دارد او را آرام کند در حالی که به همراه یکدیگر مثل خواب‌گردها در بیمارستان پرسه می‌زنند.

آلمودوار در مورد این فیلم می‌گوید: "من در سال ۱۹۸۳ به عنوان یک فیلمساز متولد شدم. در بخش متزوجورنو متونوته. سی و هشت سال بعد جشنواره ونیز را افتتاح می‌کنم. لذت و افتخارش را نمی‌توانم توصیف کنم و اینکه چه ارزشی برای من دارد، بی‌آنکه گرفتار خودستایی شوم. از جشنواره برای این انتخاب بسیار سپاسگزارم و امیدوارم که لیاقتش را داشته باشم."

به گزارش 30نما، آلمودوار در این فیلم بار دیگر پس از "رنج و شکوه" (Pain and Glory) که در کن سال ۲۰۱۹ اکران شد با "پنه‌لوپه کروز" همکاری می‌کند. دیگر بازیگر فیلم "روسی دپالما" است که از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۸۹ در سه فیلم آلمودوار ظاهر شد و در سال ۲۰۱۶ با ملودرام "جولیتا" (Julieta) با این فیلمساز همکاری کرد.

آلمودوار در زمان معرفی بازیگران فیلم به "اسوشیتد پرس" گفته بود: "به دنیای زنانه برمی‌گردم و نیز به مادرانگی که همیشه موضوع جالبی برای من بوده. اما در این مورد، مادرانی که ظاهر می‌شوند بسیار تفاوت دارند با آنچه پنه‌لوپه پیش‌تر نقش آن‌ها را بازی کرده."

در این دوره از جشنواره قرار است فیلم "تل‌ماسه" (Dune 2021) به کارگردانی "دنی ویلنوو" و "هالووین می‌کشد" (Halloween Kills) "دیوید گوردن گرین" نیز اکران شوند. "جیمی لی کورتیس" بازیگر چندگانه "هالووین" نیز جایزه "شیر طلایی" افتخاری جشنواره را دریافت خواهد کرد.

 

جشنواره فیلم ونیز پنه لوپه کروز پدرو آلمودوار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین