کد خبر: 63259 A

رئیس سازمان سینمایی گفت: دوران پدرخواندگی در سینمای ایران تمام شد

ایران آرت: محمد خزاعی با اشاره به افزایش بودجه تولید در سینمای مستند گفت: اگرچه بودجه سینما هیچ افزایشی نداشته اما سال بعد، سال جهش تولید خواهد بود و این قول را می‌دهم که بودجه مستند فقط در بخش تولید رشد چشمگیری داشته باشد.

رئیس سازمان سینمایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این مدت ۶۰ روزه بیش از ۵۰۰ نفر را ملاقات کردم که عمدتاً از سینماگران، دست اندرکاران تولید و مردم بودند. جالب اینجاست که همگی از شرایط موجود ناراضی بودند و حتی یک نفر را ندیدم که بگوید من از این وضعیت راضی‌ هستم. با بررسی که درباره این گله‌مندی‌ها داشتم متوجه شدم ریشه این موضوع در تساهل و تسامحی بوده که پیشتر در سازمان سینمایی وجود داشته است و سبب ایجاد دغدغه‌هایی در گروه‌های مختلف شده است.

وی تاکید کرد: بحث دیگر این است که سینمای ایران متعلق به ۱۰ هزار نفر است و نمی‌توانیم بگوییم که همه امکانات و تجهیزات در اختیار بیست سی نفر باشد. دوران پدرخواندگی در سینمای ایران تمام شده است، اکنون سینمای ما به پدری نیاز دارد که خوب بشنود و خوب عمل کند و عدالت را رعایت کند. امروز در سینمای ایران قوانین حکم‌فرماست، باید بگویم که دوران تلفن زدن و سفارش کردن تمام شده و قوانین حکمفرماست.

خزاعی بیان داشت: درب سازمان سینمایی و مدیران آن به روی همه افراد با هر سلیقه‌ای باز است. همه می‌توانند مشکلات خود را در میان بگذارند و آنها را به بحث و گفت‌وگو بگذاریم. این مأموریتی است که دولت به ما داده و باید آن را انجام دهیم.

رئیس‌سازمان سینمایی با اشاره به فیلمسازان شهرستانی و کمبودهایی که در شهرستان‌ها وجود دارد گفت: نگران چشم‌های منتظر فیلمسازانی هستم که در شهرستان‌ها هستند. نگران هنرمندان بدون رانتی هستم که درهای مختلف را به روی خود بسته می‌بینند و نگران فیلمسازان مستقلی هستم که از ادامه راه ناامیدند. نگران خانواده‌های ارجمندی هستم که به سختی روزگار می‌گذرانند. من نگران مسائل و مشکلات هنرمندان و فیلمسازان هستم، چرا که خود را عضوی از این خانواده می‌دانم. البته به آینده امیدوارم و سال ۱۴۰۱ سال رونق تولید خواهد بود. علیرغم همه این دغدغه‌ها امیدوارم که با همدلی تک تک شما روزهای خوبی را رقم بزنیم.

محمد خزاعی بودجه سینما در سال ۱۴۰۱ سازمان سینمایی وزارت ارشاد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین