کد خبر: 63461 A

حالا دیگر بازیگران سینما می خواهند نقش های مهم تری در جریان فیلم سازی ایران ایفا کنند، اتفاقی که در سینمای دنیا هم معمول است.

ایران آرت: مائده کاشیان در خراسان نوشت: امسال در چهلمین جشنواره فیلم فجر در کنار کارگردانان فیلم اولی، فیلم سازان شناخته‌شده و باسابقه، چهره‌هایی نیز به عنوان کارگردان یا تهیه‌کننده حضور دارند که بازیگرند و وارد عرصه فیلم سازی شده‌اند. بهرام رادان، هومن سیدی و هادی حجازی‌فر سه بازیگری هستند که به ترتیب به عنوان تهیه‌کننده فیلم «علف‌زار»، تهیه‌کننده فیلم «بی‌رویا» و کارگردان «موقعیت مهدی» راهی جشنواره فجر می‌شوند.

بهرام رادان

فیلم «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی، اولین تجربه تهیه‌کنندگی بهرام رادان نیست، اما رادان امسال برای اولین‌ بار به عنوان تهیه‌کننده در جشنواره فجر شرکت می‌کند. او پیش از این با فیلم‌ «پولاریس» ساخته سودابه مرادیان، تهیه‌کنندگی را تجربه کرده بود و به عنوان بازیگر نیز در آن حضور داشت. این بازیگر فعالیتش را به عنوان تهیه‌کننده ادامه داد و سال 98 فیلم «گربه سیاه» را به کارگردانی کریم امینی جلوی دوربین برد.

رادان این‌ بار هم به عنوان بازیگر در فیلمش حضور داشت منتهی با این تفاوت که نقش خودش را در فیلم ایفا کرد. این بازیگر در سومین تجربه تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی، با کاظم دانشی کارگردان فیلم اولی همکاری و «علف‌زار» را تولید کرد. پژمان جمشیدی، سارا بهرامی، ستاره پسیانی و ترلان پروانه در این فیلم بازی کرده‌اند.

 رادان به عنوان بازیگر این پروژه را همراهی نمی‌کند و این نخستین تجربه او به عنوان صرفا تهیه‌کننده محسوب می‌شود.

هادی حجازی‌فر

هنوز مدت چندان زیادی از فعالیت رسمی هادی حجازی‌فر به عنوان بازیگر در سینما نگذشته بود که او تصمیم گرفت سراغ تجربه‌های جدید در سینما برود. حجازی‌فر در قدم اول، فیلمنامه‌ «آتابای» را نوشت و با نیکی کریمی همکاری کرد. این بازیگر سپس وارد عرصه کارگردانی شد و تولید پروژه سختی مانند مینی‌سریال تلویزیونی «عاشورا» را برعهده گرفت. او علاوه بر کارگردان و بازیگر، نویسنده این اثر هم بوده و حدود دو سال برای تولید این مینی‌سریال هفت قسمتی وقت صرف کرده است. نسخه سینمایی این سریال با نام «موقعیت مهدی (باکری)» در حال آماده‌سازی است و به این ترتیب حجازی‌فر به عنوان کارگردان در چهلمین جشنواره فجر حاضر خواهد بود. بخش‌هایی از زندگی شهید مهدی و حمید باکری و عملیات «خیبر» و «بدر»، در این اثر به تصویر کشیده شده است. علاوه بر خود حجازی‌فر به عنوان بازیگر نقش شهید مهدی باکری، ژیلا شاهی در نقش همسر شهید و وحید آقاپور و روح‌ا... زمانی ایفای نقش می کنند.

هومن سیدی

هومن سیدی سال 99 با اولین فیلم آرین وزیردفتری یعنی «بی‌رویا» تهیه‌کنندگی را تجربه کرد و پس از آن نیز ساخته جدیدش به نام «جنگ جهانی سوم» را به تهیه‌کنندگی خودش جلوی دوربین برد. او به همراه سعید سعدی تهیه‌کننده سه فیلمش «سیزده»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ زده»، به طور مشترک تهیه‌کنندگی «بی‌رویا» را برعهده دارند. طناز طباطبایی، صابر ابر و شادی کرم‌رودی از بازیگران فیلم‌ هستند. فیلم برداری «جنگ جهانی سوم» به تازگی به پایان رسیده و فیلم در مرحله انجام مراحل فنی است، بنابراین آماده رونمایی در جشنواره فجر نیست. به این ترتیب هومن سیدی تنها به عنوان تهیه‌کننده «‌بی‌رویا» در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت.

هومن سیدی بهرام رادان هادی حجازی فر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین