کد خبر: 64464 A

بازیگر سریال ستایش درباره اعتراض زنان سینما به موضوع آزار جنسی می‌گوید: بیان این موضوع از سوی سینماگران زن بیش از پیش می‌تواند منجر به کمتر شدن این معضل بزرگ شود.

ایران آرت: فریبا نادری با اشاره به اینکه در گذشته میزان تعارضات جنسی و خشونت علیه زنان در سینما بیشتر بود، تأکید کرد که پر رنگ شدن فضای مجازی در جامعه به کمتر شدن تعارضات جنسی در سینما کمک کرد.

بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با برنا اظهار داشت: قطعاً موضوع خشونت علیه زنان و تعرضات جنسی به آن‌ها در سینما یک موضوع تخیلی نیست وگرنه پس از مطرح شدن آن این تعداد واکنش نسبت به این مسئله شاهد نبودیم.

نادری تصریح کرد: اکثر زنانی که در سینما فعالیت دارند، به خصوص سینماگران زنی که پشت صحنه هستند سرپرست خانواده هستند یا استقلال دارند و به همین دلیل قطعاً کار کردن برای آن‌ها مهم است و این احتیاج به کار و شغل باعث می‌شود که هر شرایطی را تحمل کنند و برخی موارد هم برخی افراد از این وضعیت سوءاستفاده کرده و دست به تعرضاتی می‌زنند که متأسفانه تا امروز نگاهی جدی برای رفع این معضل وجود نداشته است.

وی افزود: بیانیه‌هایی که علیه خشونت علیه زنان و تعرضات جنسی به زنان در عرصه سینما مطرح شده قطعاً اتفاق مثبتی است و اگر این جنبش‌ها به تصویب قوانینی محکم بینجامد می‌توان به بهتر شدن وضعیت امیدوار بود. قراردادهای کاری باید مشخص باشند و کارفرماها هم باید در قرارداد تعهداتی بدهند که به آن پایبند باشند. با وجود نگاهی جدی به این مسئله می‌توان به کمتر شدن معضل خشونت علیه زنان و تعرضات جنسی امیدوار بود.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «ستایش 3» در ادامه اظهاراتش تأکید کرد: سالیان سال است که در سینما و تلویزیون مشغول کار هستم و به اعتقاد من در گذشته این معضل در سینما بیشتر بود و به لطف پر رنگ شدن فضای مجازی در زندگی افراد و جامعه میزان تعارضات جنسی و خشونت علیه زنان در عرصه سینما کمتر شد چرا که افشاگری‌ها در این فضا توانست بسیاری از افراد سوءاستفاده‌گر را مجاب کند که این کار را انجام ندهند و در واقع جسارت انجام این کار را نداشته باشند چرا که باید در فضای مجازی پاسخگوی رفتارشان می‌شدند. به همین جهت بیان این موضوع از سوی سینماگران زن بیش از پیش می‌تواند منجر به کمتر شدن این معضل بزرگ شود.

 

فریبا نادری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین